«سوگواره ام ابیها» در میدان شهدا تهران برگزار می‌شود

«سوگواره ام ابیها» در میدان شهدا تهران برگزار می‌شود
دی 2, 1401
90 بازدید

سوگواره «ام ابیها» ویژه ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) همراه با برپایی آئین پخت سنتی سمنو پزان در بخش‌های برنامه‌های فرهنگی و خدمات رسانی به عزاداران، در میدان شهدا تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف بالو مدیر فرهنگی هنری منطقه چهارده و رئیس فرهنگسرای اخلاق با اشاره به لزوم معرفت افزایی و بهره گیری از سجایای وجودی حضرت زهرا (س) اظهار داشت: سوگواره «ام ابیها» در بخشهای فرهنگی و خدمات رسانی به شهروندان به مدت ۴ شب از سوم تا ششم دی ماه سالجاری از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در میدان شهدا، ابتدای خیابان پیروزی برپا می‌شود.

وی گفت: اجرای مجالس روضه خوانی و مرثیه سرایی، اجرای تواشیح، قرائت حدیث کساء و زیارت پر فیض عاشورا، اجرای نمایش و سرود با موضوع شهادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، پشت نویسی خودروها با القاب حضرت زهرا (س)، آئین پخت سنتی سمنو، طبخ و توزیع آش رشته و عدسی و ذرت، برپایی ایستگاه مسابقه و سرگرمی برای کودکان همراه با اهدای جوایز، ایستگاه مشاوره خانواده و ازدواج، ایستگاه چای روضه، ایستگاه سلامت و فعالیت‌های جهادی از جمله فعالیت‌های سوگواره «ام ابیها» است.

رئیس فرهنگسرای اخلاق ادامه داد: پس از انجام آئین و مراحل پخت سنتی سمنو در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) از ظهر روز سه شنبه ششم دی ماه سالجاری بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، بین ۱۰۰۰۰ نفر از عزاداران و شهروندان زن و مرد در ظروف یکبار مصرف توزیع می‌شود.

همچنین بخوانید:
مراسم اعتکاف در مرکز اسلامی هامبورگ در سال ۲۰۲۳ برگزار می شود

به گفته بالو، قرارگاه شهید ابراهیم هادی، هیئت محبان الرضا (ع)، شهرداری منطقه سیزده، ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی و هیئت امام حسن مجتبی (ع) با فرهنگسرای اخلاق در برگزاری سوگواره «ام ابیها» مشارکت داشته که در محیطی سر پوشیده به وسعت ۵۰۰ متر مربع برنامه و فعالیت‌های مربوط به ایام شهادت حضرت زهرا (س) اجرا می‌شود.

برچسب‌ها:, , ,