جهان امروز بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است

جهان امروز بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است
دی 3, 1401
97 بازدید

امام جمعه ملبورن در پیامی با تبریک میلاد حضرت عیسی و آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۳ تاکید کرد که امروز جهان بشری، بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اشفاق وحیدی میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم علیهم‌السلام و آغاز سال نو میلادی (۲۰۲۳) را به همه رهبران مذهبی کلیساهای سراسر کشور، از جمله فرهیختگان و نخبگان علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور استرالیا صمیمانه تبریک و شادباش گفت.

وی اظهار داشت: حضرت عیسی مسیح (ع) پیام‌آور محبت، صلح و انسانیت است. این پیامبر بزرگ الهی و همه پیامبران آسمانی بشر را از سخت‌گیری و تعصب، تحقیر و تبعیض، خرافه‌پرستی و جزم‌اندیشی، پرهیز داده و همواره منادی صلح، مدارا، عدالت و عقلانیت در جامعه بشری بوده‌اند. بیزاری از جنگ و خشونت؛ اعتقاد به کرامت انسانی و رعایت حقوق انسان‌ها از هر رنگ، زبان، نژاد، دین و مذهبی، تعالیم و آموزه اصلی حضرت عیسی (ع) و تمام انبیا آسمانی است.

علامه وحیدی تاکید کرد: امروز جهان بشری، بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است. تعالیم وحیانی همواره بشر را به یکتاپرستی، زیست اخلاقی، پذیرش دیگری، هم‌گرایی و همبستگی اجتماعی دعوت می‌کند. تجربه بشری نیز بر گفت‌وگوی نخبگان دینی، تکریم پیروان ادیان و دوری جستن از تعصبات و تبعیضات ناروا، تاکید دارد. بی‌گمان کرامت انسان‌ها و رعایت حقوق تمام شهروندان، عامل تأثیرگذار در امنیت ملی، اعتماد اجتماعی و انسجام ملی است.

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا گفت: از خدای مهربان، برای همه مسیحیان جهان از جمله پیروان حضرت عیسی در کشورهای اسلامی و همچنین مردم استرالیا، سالی سرشار از آرامش، شادمانی و موفقیت را آرزو می‌نمایم.

همچنین بخوانید:
صرف خودآرایی و جلب توجه دیگران چه فایده‌ای دارد؟
برچسب‌ها:, , ,