پوستر ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) رونمایی شد

پوستر ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) رونمایی شد
دی 5, 1401
104 بازدید

مشهد _ در آستانه سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (س)، پوستری مناسبتی به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی طراحی و رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این پوستر با هدف گرامیداشت ایام سوگواری شهادت صدیقه کبری (س) بزرگ بانوی اسلام و اشاعه شعائر مذهبی توسط مرجان جلالی گرافیست این مؤسسه طراحی و در سطح شهر مشهدمقدس توزیع شده است.

در این پوستر مناسبتی، بخشی از زیارت حضرت فاطمه زهرا (س) در کنار حدیثی از حضرت مهدی (عج) با مضمون «و دختر پیامبر (ص)؛ فاطمه (س) برای من الگویی زیبا و انسانی است» به چشم می‌خورد. این حدیث برگرفته از صفحه ۴۶۶ جلد دوم کتاب شریف «الاحتجاج» است.

در همین رابطه امیر مهدی حکیمی، مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، درباره این پوستر اظهار کرد: طراحی انجام شده در این اثر، نگاه لطیفی دارد به مقام و جایگاهی که حضرت فاطمه زهرا (س) برای همه جامعه اسلامی و به ویژه زنان دارند.

مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افزود: در این پوستر علاوه بر المان‌هایی از زیارت نامه حضرت، حدیث حضرت حجت (عج)
که می‌فرمایند، حضرت فاطمه الگویی زیبا و انسانی برای ایشان هستند استفاده شده است تا جامعه بداند بهترین الگو حضرت فاطمه (س) است و از این الگو باید درس بگیرند.
وی خاطر نشان کرد: تمام طراحی پوستر در واحد گرافیت مؤسسه آفرینش‌های هنری انجام شده که ترکیبی از خط و گرافیک امروز بوده و هویت اسلامی ایرانی در آن مشهود است.

همچنین بخوانید:
«ضرورت وجود رشته تاریخ علم در نهادهای حوزوی»بررسی می شود
برچسب‌ها:, ,