نشست «شناخت بدن‌مند» برگزار می‌شود

نشست  «شناخت بدن‌مند» برگزار می‌شود
دی 5, 1401
115 بازدید

به همت هسته پژوهشی فلسفه ذهن مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، سخنرانی علمی با موضوع «شناخت بدن‌مند»، توسط حنانه غلامی، برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به همت هسته پژوهشی فلسفه ذهن مؤسسه پژهشی حکمت و فلسفه ایران نشست علمی با موضوع «شناخت بدن‌مند» (Embodied Cognition)، توسط حنانه غلامی، دانش‌آموخته فلسفه ذهن از مؤسسه آموزش عالی علوم‌شناختی تهران، برگزار می‌شود.

زمان و مکان برگزاری این مراسم، پنج‌شنبه ۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰ صبح و در محل شعبه قم مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران خواهد بود.

با تحول علوم شناختی در چند دهه اخیر نگاه‌های متفاوتی پیرامون شناخت ارائه شده اند که آن‌ها را به دیدگاه‌های سنتی و جدید می‌توان تقسیم نمود، عموماً دیدگاه‌های سنتی غیر بدنمند هستند یعنی بیان می‌دارند مجموعه شناخت بدون در نظر گرفتن بدن قابل ترسیم است و تحلیل داده‌های ذهن یا فیزیکالیست بوده و ذهن انسان را به مثابه یک کامپیوتر می‌داند که ذهن نرم افزار آن و مغز سخت افزار آن است (محاسباتی) و یا این تحلیل داده توسط مجموعه‌ای از شبکه‌های عصبی منتشر در مغز و سایر اعضا صورت می‌گیرد (اتصال گرایی)، در میان دیدگاه‌های غیر بدنمند دیدگاه دوآلیستیک نیز چه در شرق و چه در غرب وجود دارد که اصولاً ذهن را جوهر غیر از جنس بدن می‌دانند که شناخت آن مرتبط با بدن نیست، در مقابل انواع دیدگاه‌های غیر بدنمند بالا، دیدگاه بدنمندی نیز وجود دارد که شناخت را محصول ارتباط مغز، بدن و محیط می‌داند و به نقش سراسر بدن در شناخت تاکید دارد.

همچنین بخوانید:
تکریم مفاتیح‌الجنان تکریم هزار سال دعانگاری مسلمانان است

علاقه مندان برای حضور می‌توانند به نشانی قم، بلوار شهید صدوقی، خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، خ دانش، کوچه دانش ۳، پلاک ۷۱ مراجعه کرده و یا جهت حضور مجازی، از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/irip/qom وارد شوند.

برچسب‌ها:, , ,