حضرت زهرا (س) الگوی کامل ولایتمداری است

حضرت زهرا (س) الگوی کامل ولایتمداری است
دی 6, 1401
84 بازدید

تربت حیدریه – امام جمعه تربت حیدریه از حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان اسوه‌ای ارزشمند برای زنان و مردان جامعه اسلامی یاد کرد و گفت: ولایتمداری حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای جامعه امروز است.

حجت الاسلام سید محمد معلمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: الگوی زندگی حضرت زهرا (س) هیچگاه کهنه نمی‌شود، از این رو شناخت سیره فاطمی و تمامی لحظات حیات این بانوی بزرگوار بر همگان لازم است.

امام جمعه تربت حیدریه ادامه داد: حضرت فاطمه (س) نزد مسلمانان، برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان و برگزیده زنان عصر خویش بود که مقامش تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نبوده و در تمامی اعصار جریان دارد.

وی با اشاره به اینکه ایام فاطمیه فرصتی مناسب برای تبیین هرچه بیشتر ابعاد شخصیتی حضرت زهرای مرضیه (س) و سبک زندگی ایشان است، افزود: اولین وظیفه ما معرفت و شناخت شخصیت آن حضرت است.

حجت الاسلام سید محمد معلمی تاکید کرد: ایام شهادت حضرت زهرا (س) بهترین فرصت برای شناخته شدن است چون که وجود مقدس حضرت زهرا (س) به میدان آمد که دشمن را بشناساند و اگر در آن زمان پیغمبر می‌گفتند مردم پشت سرما جمع می‌شوند، دم از اسلام، دین و رسالت می‌زنند منافق هستند و هیچکس باور نمی‌کرد و قابل بیان برای مردم نبود که اینها که دم از اسلام و دین می‌زنند دشمن هستند و می‌خواهند شما را از رفاه دنیا و آخرت محروم کنند.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: دشمن کسی است که آسایش و خوشی شما را نمی‌خواهد و دم از آزادی و زندگی میزند. قلب بسیجی را چاقو میزند، قرآن را آتش می‌زنند در میدان اینها مشخص می‌شوند که دشمن هستند و این ایام بهترین فرصت است به مردم بشناسانیم گول اینها را نخورند و آگاهی و بینش‌های دینی را بدست آوردند و این شعار برای فریب دختران و زنان ایرانی است و زنان ما در ایام دهه فاطمیه با تکیه بر مکتب حضرت زهرا (س) جاهلیت مدرن را در موضوع زن و خانواده محاکمه خواهند کرد.

همچنین بخوانید:
برگزاری سی و یکمین آزمون نهایی مسابقه درس هایی از قرآن
برچسب‌ها:, , , ,