حضور شرکت‌کنندگان از ۸۰ کشور در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

حضور شرکت‌کنندگان از ۸۰ کشور در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
دی 7, 1401
168 بازدید

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به تشریح فعالیت‌های کمیته‌های مختلف سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن پرداخت و گفت:امسال ۸۰ کشور از این مسابقات استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه هماهنگی مسئولین کمیته‌های سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن در ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

حمید مجیدی‌مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای این جلسه با اشاره به جمع‌آوری برنامه‌های تمامی کمیته‌ها تا قبل از پانزدهم دی ماه، اظهار کرد: پس از این کار، می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم که چه میزان اعتبار در چه چارچوبی باید ارائه شود.

وی به تشریح فعالیت‌های کمیته‌های مختلف سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم پرداخت و تصریح کرد: امسال ۸۰ کشور از این مسابقات استقبال کرده و نمایندگانشان را معرفی کردند و پس از هشت سال رکورد شرکت‌کنندگان از ۷۰ کشور گذر کرده و به ۸۰ رسیده است؛ این موضوع برای دیپلماسی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است‌.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: مرحله غربالگری و همچنین ضبط آثار متسابقین در سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران به پایان رسیده و تدوین این آثار توسط تدوینگران حرفه‌ای انجام شده است و از بیست و سوم دی ماه توسط داوران قضاوت خواهد شد.

مجیدی‌مهر با بیان اینکه به این نتیجه رسیده‌ایم که در حوزه فنی نیاز به تغییرات داریم، تاکید کرد: امسال به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا افرادی به‌عنوان شرکت‌کننده به ایران می‌آیند که به معنای واقعی کلمه صاحب آن کرسی هستند. وی با اشاره به صرفه‌جویی در هزینه‌های برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، گفت: ما هرچه داریم باید در موارد حیاتی سرمایه‌گذاری کنیم؛ مسابقات بین‌المللی امسال با وجود صرفه‌جویی در هزینه‌ها، شکوه و عظمت گذشته را خواهد داشت؛ جمعاً ۲۰ خانم و ۳۰ تا ۳۵ آقا به ایران خواهند آمد؛ سه روز رقابت متسابقین، یک روز افتتاحیه، یک روز اختتامیه و یک روز دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهیم داشت.

همچنین بخوانید:
دعوت انبیاء و ائمه اطهار (ع) مبنی بر اصلاح نفس است

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآنی کریم در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود و اسکان شرکت‌کنندگان نیز در یکی از هتل‌های محدوده سالن اجلاس خواهد بود. در ادامه این جلسه مسئولین کمیته‌های مختلف سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به ارائه نظرات برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد مهم قرآنی پرداختند.

عباس لهراسبی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه به تشریح فعالیت‌های این اداره کل در راستای هرچه بهتر برگزار شدن سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم پرداخت و بر تبلیغ و ترویج فرهنگ ایران اسلامی بوسیله برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، محمد مولایی مدیرکل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران نقطه عطفی در سازمان بوده و هست، تاکید کرد: امسال تمام اجزای سازمان اوقاف و امور خیریه برای هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تلاش خواهند کرد.

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در بخشی از این جلسه به بیان فعالیت‌های این معاونت در فرآیند برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم پرداخت؛ در ادامه این جلسه مسئولین کمیته‌های مختلف سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گزارشی از فعالیت‌ها و نظراتشان را ارائه دادند.

برچسب‌ها:, , , , ,