افتتاح نخستین دانشگاه بین المللی علوم پزشکی «السبطین (ع)»

افتتاح نخستین دانشگاه بین المللی علوم پزشکی «السبطین (ع)»
دی 9, 1401
67 بازدید

آستان مقدس امام حسین (ع) نخستین دانشگاه بین المللی علوم پزشکی را با حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و اجتماعی در عراق افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاه بین المللی علوم پزشکی «السبطین (علیهماالسلام) متعلق به آستان مقدس امام حسین (ع) با حضور «دکتر نعیم العبودی» وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی، «دکتر حیدر الشمری» رئیس دیوان وقف شیعی، «حسن رشید العبایجی» دبیرکل آستان مقدس امام حسین (ع)، «مهندس نصیف الخطابی» استاندار کربلای معلی و جمعی از شخصیت‌های حوزه و دانشگاه و فعالان اجتماعی در کربلا افتتاح شد.

«حسن رشید العبایجی» دبیرکل آستان مقدس حسینی در کنفرانس مطبوعاتی با تشکر از دبیرخانه آستان مقدس حسینی و در رأس آن «شیخ عبدالمهدی کربلایی» نماینده مرجعیت عالی دینی و متولی شرعی این آستان برای افتتاح این دانشگاه بین المللی، تاکید کرد: باید گفت که آستان مقدس حسینی انگیزه‌های زیادی برای افتتاح این دانشگاه داشته است که در رأس آن ترجمان دستورات مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف برای توجه به فرد عراقی و انسان‌سازی پس از فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بزرگ ملت عراق برای دفاع از خاک و ناموس و مقدسات است.

افتتاح نخستین دانشگاه بین المللی علوم پزشکی «السبطین (ع)»

نعیم العبودی گفت: امروز مفتخر شدیم که دانشگاه بین المللی علوم پزشکی «السبطین (علیهما السلام)» را افتتاح کنیم. هنگامی که تلاش‌های خیرخواهانه برای تقویت توانایی در این جامعه انجام می‌شود. محیط توسعه از وسعت کافی برخوردار می‌شود و حوزه‌های قدرت و پیشرفت واقعی خود را در درون جامعه خواهند داشت.

همچنین بخوانید:
تصاویر هوایی از حال و هوای بین الحرمین در شب نیمه شعبان

وی افزود: افتتاح این دانشگاه بسیار مهم است و یکی از مبانی دانشگاه السبطین (علیهماالسلام) خدمت به جامعه و دانشجویان عراقی است. ما از متولیان آن تشکر می‌کنیم. ما امیدواریم که افتتاح این دانشگاه مرکز رقابت بین همه دانشگاه‌ها به منظور موفقیت در روند آموزشی در عراق باشد.

افتتاح نخستین دانشگاه بین المللی علوم پزشکی «السبطین (ع)»

برچسب‌ها:, , ,