خانواده شهدای قرآنی تجلیل شدند

خانواده شهدای قرآنی تجلیل شدند
دی 9, 1401
61 بازدید

در آئین یادواره «سوره‌های سرخ» از خانواده‌های شهدای قرآنی تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین یادواره «سوره‌های سرخ» با محوریت شهدای قرآنی یاران سلیمانی به همت سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) و قرآنیان مکتب شهید سلیمانی شامگاه پنج‌شنبه ۸ دی، در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن با حضور جمع کثیری از خانواده شهدای قاری و قاریان قرآن برگزار شد.

در ابتدای مراسم رحیم قربانی، رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در سخنانی گفت: خدا را شاکریم در قالب کمیته شهدای قرآنی فعالیت‌هایی داشته‌ایم. کمیته به واسطه نهادهای دولتی و مردمی حمایت می‌شود.

وی افزود: این کمیته فعالیت خود را با هدف شناسایی شهدای قرآنی آغاز کرده و تا به امروز ۲۶۰ شهید قرآنی در پایتخت شناسایی شده‌اند، البته فعالیت‌های این کمیته برای شناسایی بیشتر شهدای قرآنی ادامه دارد. این مراسم ادای احترامی نمادین به شهدای قرآنی و تجدید میثاق با آنهاست.

قربانی ادامه داد: در شرایط فعلی بیش از هر زمانی نیاز داریم تا سبک زندگی شهدای قرآنی برای جوانان کشورمان معرفی شود؛ اقدامی که اگر رخ داده بود شاید بسیاری از مسائل امروز را شاهد نبودیم. این کمیته تصمیم دارد فعالیتش را برای محقق کردن آرمان‌های شهدا در جامعه متمرکز کند.

بخش دیگر این مراسم به خاطره‌گویی یکی از سربازان سردار سلیمانی اختصاص داشت. عبدالصمد مرزوقی که در سالهای ۷۴ تا ۷۶ سرباز سردار سلیمانی در کرمان بود، روی صحنه آمد و خاطراتی از سردار دل‌ها بیان کرد. وی در خاتمه سخنانش نیز به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت. در ادامه گروه همخوانی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) به اجرای برنامه پرداخت.

همچنین بخوانید:
برگزاری نشست گفتگوهای انتقادی مدیریت شهری و علوم انسانی درباب شهر

سخنران دیگر این مراسم حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی، رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح بود. وی در سخنانی گفت: سردار سلیمانی یکی از یاران حقیقی امام زمان (عج) است. یاد سردار دل‌ها تا ابد در دل مردم ایران گرامی خواهد ماند. ما باید در تمام مراحل زندگی پیرو آرمان‌های ایشان باشیم.

وی تاکید کرد: افرادی از روی جهل و عناد در پی سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند اما آنها نمی‌دانند این کشور امام حسین (ع) و حاج قاسم سلیمانی است، پس در صورت لزوم همه مردم ایران به عشق امام (ره) و رهبری از انقلاب دفاع خواهند کرد؛ اتفاقی که بارها در چهار دهه گذشته رخ داده است.

وی در پایان گفت: مردم ایران از ارزش‌هایی چون حجاب و عفاف فاطمی همیشه حمایت خواهند کرد. این ملت با ایثار تحریم‌ها را پشت سر خواهد گذاشت تا مثل همیشه نقشه دشمنان انقلاب خنثی شود.

بخش پایانی این مراسم به تجلیل از خانواده شهدای قرآنی اختصاص داشت. در این آئین از خانواده شهیدان؛ واعظی‌فر، مداح، اسماعیلی، شعبانی، سخاوتی، ابراهیم، سلمانی ماهینی، کاشفی، غلامی، نعمتی‌جم، اعلمی، کشتکار، مشتاقیان، حیدری، همتی، وهب و معصومی تجلیل به عمل آمد.

در بخشی از مراسم تجلیل از خانواده شهدای قرآنی، دختر شهید محمدعلی وهب از کشور لبنان سخن گفت و از علاقه پدرش به قرآن و انقلاب اسلامی ایران حرف زد.

برچسب‌ها:, , , , ,