بخش کالپوش ۵۰ هیئت مذهبی فعال دارد

بخش کالپوش ۵۰ هیئت مذهبی فعال دارد
دی 12, 1401
142 بازدید

میامی- رئیس تبلیغات اسلامی میامی با بیان اینکه کالپوش دارای ۵۰ هیئت مذهبی فعال است، گفت: برگزاری مراسم مختلف در ایام محرم تا پایان ماه صفر با حضور مردم، از جمله محوری‌ترین اقدامات هیئات است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام داوود منصوری پیش از ظهر یکشنبه در مراسم تقدیر از موکب داران دلدادگان حسینی میامی به میزبانی مسجد حسین آباد کالپوش با بیان اینکه مجموع هیئات شهرستان میامی ۸۶ هیئت است، تاکید کرد: قریب به ۵۰ هیئت فعال در بخش کالپوش فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه این هیئت‌ها همه ساله از ایام محرم تا پایان ماه صفر برنامه‌های متنوعی را اجرا می‌کنند، گفت: تشرف هیئت‌های مذهبی میامی به حرم رضوی از جمله برنامه‌های خاص ویژه ایام محرم در این شهرستان است.

رئیس تبلیغات اسلامی میامی در ادامه بیان کرد: اربعین دلدادگان حسینی یا همان جاماندگان در چهار نقطه شهرستان میامی برگزار شد که یکی از آنها در شهر رضوان بود که به سوی دانیال نبی (س) این مراسم با شور خاصی برگزار شد.

منصوری با بیان اینکه پیاده روی دوم دلدادگان در میامی، در حسین آباد بود که بسیار باشکوه برگزار شد، بیان داشت: جمعیت بسیار خوبی از حسین آباد به سمت امامزاده قاسم (ع) حرکت کردند که موکب ها هم در مسیر و هم در امامزاده خدمت خوبی به زائران داده شد.

وی با بیان اینکه در دشت شاد و نردین به سمت گلزار شهدا راهپیمایی دلدادگان اربعین حسینی برگزار شد، تاکید کرد: مراسم جاماندگان در بخش رضوان با شکوه خوبی برگزار شد و موکب ها نیز حضور پرشوری داشتند.

همچنین بخوانید:
دلایل فرمان خداوند به ملائکه مبنی بر سجده کردن بر آدم (ع)

به گزارش مهر، در این مراسم از خادمان موکب‌های اربعین دلدادگان حسینی میامی تقدیر شد.

برچسب‌ها:, , ,