سامان دهی بیش از ۲۰۰ موکب در مسیر گلزار شهدای کرمان

سامان دهی بیش از ۲۰۰ موکب در مسیر گلزار شهدای کرمان
دی 13, 1401
106 بازدید

حجت الاسلام سراجی گفت: با حضور امامان پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی و روحانیون کرمان در ایام سالروز شهادت سردار سلیمانی بیش از ۲۰۰ موکب با رویکرد گفتمانی ساماندهی و راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علیرضا سراجی راهیار بنیاد هدایت در استان کرمان در تشریح فعالیت‌های شبکه امامت همزمان با سومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: برنامه‌های متعددی در این استان در حال برگزاری بوده که این برنامه‌ها دو بخش مجازی و حضوری در حال اجرا است.

حجت‌الاسلام سراجی ادامه داد: در بخش مجازی پویش «برای حاج قاسم» با هدف هر مسجد یک خدمت راه اندازی شده است که در آن امامان محله خدماتی متنوعی را در محله و مسجد ارائه می‌دهد؛ از جمله آنها برپایی موکب، توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه هستند.

راهیار بنیاد هدایت در استان کرمان ضمن تأکید بر اینکه عمده فعالیت‌های امامان و شبکه امامت به صورت حضوری است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در این ایام میزبان زائران بسیاری از استان‌های مختلف با طیف‌های گوناگون در کرمان هستیم بنابراین برخورد لازم دانستیم که با کمک امامان پایگاه‌های اجتماعی و دیگر طلاب از این موقعیت استفاده کنیم؛ سعی شد فضای فرهنگی خوبی را در سطح شهر ایجاد کنیم.

وی فرآیند تصمیم‌گیری در این زمینه را مورد توجه قرار داد و گفت: طی جلسه‌ای که با امامان پایگاه‌های اجتماعی و روحانیون مستقر برگزار شد، ۴۰ نظر و پیشنهاد از سوی آنها ارائه و در نهایت به این جمع بندی رسیدم که فعالیت‌ها را در قالب برپایی موکب گفتمانی ارائه دهیم.

همچنین بخوانید:
اجلاس بین المللی نخبگان منابر شیعه برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام سراجی ترویج گفتمان امامت را متناسب با مسائل روز جامعه، مهم خواند و بیان داشت: امامان و طلاب شهر کرمان با حضور در بین افراد در مورد موضوعات روز جامعه گفت‌وگو می‌کنند و سعی در پاسخگویی به شبهات مختلف دارند؛ در این طرح ۱۸ نفر از امامان محله در سه شیفت فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های امامان محله در برپایی مواکب و سامان دهی آنها بیان کرد: تعدادی از امامان نیز مسئولیت اجرایی و تدارکات بیش از ۲۰۰ موکب را عهده دار هستند و در این فضا فعالیت می‌کنند.

راهیار بنیاد هدایت در استان کرمان ادامه داد: علاوه بر پویش، در مساجد روایت خاطرات شهید سلیمانی بیان می‌شود و بیشتر شهرستان‌های کرمان در مسیر گلزار شهدای کرمان موکب دارند و از زائران مزار شهدا پذیرایی می‌کنند که هزینه‌های آن از طریق مردم تأمین شده است.

سامان دهی بیش از ۲۰۰ موکب در مسیر گلزار شهدای کرمان

سامان دهی بیش از ۲۰۰ موکب در مسیر گلزار شهدای کرمان

سامان دهی بیش از ۲۰۰ موکب در مسیر گلزار شهدای کرمان

برچسب‌ها:, , , ,