باید این دوران را علاوه بر عصر امام خمینی، عصر سلیمانی نیز بدانیم

باید این دوران را علاوه بر عصر امام خمینی، عصر سلیمانی نیز بدانیم
دی 13, 1401
73 بازدید

حجت‌الاسلام شهریاری گفت: افرادی چون حاج قاسم موجب شدند ما بعد از انقلاب اسلامی به انسجام و وحدت ملی مستدام برسیم با اینکه ایران از قومیت‌ها و فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف شکل گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام شهریاری، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در همایش امت همدل یادواره‌ی شهید قدس سردار حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه شعار شهید سلیمانی اطاعت از ولایت بود، گفت: او از جمله افراد برجسته ای بود که اطاعت از خدا و رسول خدا و اولی الامر را در درجه اعلی به منصه ظهور رسانده بود؛ او پذیرفته بود ولایت محور مکتب اسلام است.

وی افزود: ترکیب ولی و متولی به مثابه سر و تن، ارزش‌هایی را به ما ارمغان آورده که دشمنان نیز امروز این ارزش‌ها را در اتفاقات اخیر مورد هدف قرار دادند.

شهریاری اولین ارزش مولود این ترکیب را وحدت و انسجام ملی خواند و گفت: سربازانی چون حاج قاسم موجب شدند ما بعد از انقلاب اسلامی به انسجام و وحدت ملی مستدام برسیم با اینکه ایران از قومیت‌ها و فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف شکل گرفته است.

وی بیان کرد: دومین ارزش اقتدار بین المللی و اتحاد کشورهای اسلامی است که بعد از انقلاب موفق شدیم بروزی از انقلاب اسلامی را در صحنه بین الملل عرضه کنیم که به اقتدار ما منجر شده و این نظام را به یک الگو تبدیل کرده و نقش تلاش‌ها و رشادت‌های حاج قاسم در این میان انکارناپذیر است.

همچنین بخوانید:
من خلیل صراف، کهنه‌سرباز جمهوری اسلامی/ روایت یک ارتشی از انقلاب

حجت الاسلام شهریاری ارزش سوم را حقیقت رسانه‌ای خواند و گفت: ما توانستیم پس از انقلاب و به ویژه پس از دهه هفتاد، با پدید آمدن اینترنت، پیام و حقیقت انقلاب اسلامی را به جهان ارسال کنیم. البته دشمن هم در مقابل به دروغ رسانه‌ای روی آورد.

وی در پایان اظهار کرد: چهارمین ارزش جایگزینی ارزش‌ها به جای ضد ارزش‌ها پس از انقلاب اسلامی بود از جمله در موضوعی مانند حجاب بود که دشمن امروز در این باره پروژه اندلس سازی را کلید زده و در میان برخی جوانان آن را با نوعی لجاجت لیبرالی به نمایش گذاشته است و اینها ارزش‌هایی بود که حاج قاسم برای آنها تلاش کرده بود و باید این عصر را علاوه بر عصر امام خمینی عصر سلیمانی نیز بدانیم. زیرا مکتب سلیمانی مکتب ارزش‌های انقلاب بود.

برچسب‌ها:, , , ,