بیش از ۳۰۰۰ مبلّغ بومی عضو مجمع اهل بیت در عرصه بین الملل هستند

بیش از ۳۰۰۰ مبلّغ بومی عضو مجمع اهل بیت در عرصه بین الملل هستند
دی 14, 1401
105 بازدید

حجت‌الاسلام مرتضی ادیب‌یزدی دبیر جامعه مبلغین تهران ۱۴۰۱ با آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با جامعه مبلغین تهران ۱۴۰۱ دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: امروز روز بزرگی است، شهادت یک انسان مجاهد و مخلص. آن چیزی که منجر به شهرت سردار سلیمانی شد و ایشان شهره آفاق و محبوب قلوب شد اخلاص بود.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی به تاریخچه تأسیس مجمع جهانی اهل بیت (ع) و فعالیت‌های این مجموعه اشاره کرد و گفت: مرحوم آیت الله تسخیری، آقای ولایتی، مرحوم آیت الله آصفی و آیت الله اختری به عنوان دبیران کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) طی ۳۰ سال اخیر اقدامات ماندگاری را انجام داده‌اند.

وی در ادامه گفت: اجلاس عمومی مجمع جهانی اهل بیت (ع) هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود که اجلاس هفتم به دلیل شیوع کرونا بعد از هفت سال و با حضور نمایندگانی از ۱۱۷ کشور برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی گفت: بیش از سه هزار مبلّغ بومی عضو مجمع جهانی اهل بیت (ع) در عرصه بین الملل هستند که یک ظرفیت تبلیغی بسیار تأثیرگذار به دست می‌دهد و گامی در جهت تبیین گفتمان انقلاب و مکتب اهل بیت (ع) در سرتاسر جهان است.

همچنین بخوانید:
دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان+ اوقات شرعی

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه خداوند نعمتی به مبلغان اعطا کرده که مردم را به درب خانه اهل بیت (ع) می‌برند بر ضرورت ساماندهی، حمایت، انسجام و تشکیل بانک اطلاعات واعظان سطح کشور تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی با اشاره به برخی ادعاها مبنی بر افزایش دین گریزی در بین جوانان تاکید کرد: دین گریزی و دین ستیزی معنایی ندارد. دین امری فطری است و کسی نمی‌تواند با فطرت بجنگد. در طول تاریخ خواستند و تلاش کردند با دین بجنگند اما شکست خوردند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاکید کرد: مبلغان بیشترین مخاطبان حضوری و رودررو را دارند. هیچ برنامه تبلیغی به لحاظ کمی و کیفی مخاطبان مبلغان را ندارند. منبرها وقتی عقلی و فطری شوند مخاطب به خوبی آن را درک خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام ادیب یزدی گزارشی از فعالیت‌های جامعه مبلغین تهران ارائه کرد.

برچسب‌ها:, , , , ,