برگزاری نخستین جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین المللی قرآن

برگزاری نخستین جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین المللی قرآن
دی 14, 1401
87 بازدید

وزیر ارشاد گفت:سی امین دوره نمایشگاه قرآن می‌تواند محفلی برای روایت دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی باشد که در این راستا می‌بایست از ظرفیت‌های بالای مؤسسات مردمی قرآنی حداکثر بهره را برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جلسه شورای سیاستگذاری سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع تعیین راهبرد و سیاست های کلان نمایشگاه بین المللی قرآن و نهایی کردن شعار آن در سالن جلسات حوزه وزارتی برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت قرآن توسط حجت الاسلام مهدی شجاع مدیرکل ارتباطات و هماهنگی قرآن و عترت، علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حضار و مدعوین بیان کرد که ما در سی امین دوره از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم دنبال چندین رویکرد هستیم که اصلی ترین آن جنبه بین المللی نمایشگاه قرآن است.

وی ادامه داد: از دیگر رویکردها توجه به دهه هشتادی‌ها و دهه نودی هاست که می‌توان با استفاده از فناوری‌های انتقال مفاهیم معارفی به کودکان از طریق بازی‌های رایانه‌ای صورت پذیرد که در دوره قبلی نمایشگاه توسط بسیج انجام شد و رئیس جمهوری از آن حمایت کردند و رویکرد دیگری که مد نظر ماست بحث زنان و دختران و خانواده است به طوری که باید به صورت خاص به آن پرداخت می‌توان به موضوع جمعیت خانواده و حجاب و عفاف اشاره کرد.

در ادامه حجت الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی و چند تن دیگر از حاضرین جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در ادامه محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایراد سخن پرداخت و در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی، الگوی مجسم اخلاص، انسانیت و شجاعت است و آزادی خواهان جهان اسلام هیچگاه مجاهدت‌های این شهید بزرگوار در دفاع از کیان سرزمینی و امنیت منطقه‌ای را فراموش نخواهند کرد زیرا با خون پاک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز، مکتب مقاومت جان تازه‌ای گرفت.

همچنین بخوانید:
ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند احیای سبک زندگی فاطمی و علوی هستیم

باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای برپایی باشکوه نمایشگاه قرآن استفاده کرد

محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر اینکه باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای برپایی باشکوه سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بهترین استفاده را کرد، گفت: باید شرایط مناسب برای احیای مسئولیت‌های اجتماعی نهادهای مختلف در حوزه قرآن و عترت و فعالیت‌های قرآنی را فراهم کرد تا سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بهره مندی از ظرفیت تمامی نهادها به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه قرآن کریم با بیان اینکه دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با تشکیل کمیته‌های مختلف به دنبال ایجاد تحول اساسی در سی امین دوره نمایشگاه است، تصریح کرد: باید با راه اندازی کمیته‌های تخصصی در حوزه‌های چون بانوان، رسانه و… سطح محتوایی سی امین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ارتقا داد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌تواند محفلی برای روایت دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی باشد که در این راستا می‌بایست از ظرفیت‌های بالای مؤسسات مردمی قرآنی حداکثر بهره را برد.

گفتنی است، حجت‌الاسلام محمد قمی، حجت‌الاسلام مهدی خاموشی، حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم، حجت‌الاسلام حمید محمدی، حجت‌الاسلام قاسمیان، سید مهدی مصطفوی، سیدعلی سرابی، میثم نیلی، مجید زین‌العابدین، سیدمحمود اسلامی، محمد خزاعی، حجت‌الاسلام مهدی ایمانی پور، ابراهیم کرمانی نژاد، محمدحسین محمدزاده، محمدمهدی عزیززاده، مژگان خان بابا و محمدحسین کشکولی از اعضای شورای سیاستگذاری سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به شمار می‌روند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,