ابعاد مختلف شخصیت ملاعبدالله بهابادی را به نسل جدید معرفی کنید

ابعاد مختلف شخصیت ملاعبدالله بهابادی را به نسل جدید معرفی کنید
دی 14, 1401
55 بازدید

معاون پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه در دیدار با دبیرعلمی کنگره بزرگداشت علامه ملاعبدالله بهابادی یزدی بر ضرورت معرفی ابعاد مختلف شخصیت این دست از علمای شیعه به نسل جدید تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عبدی پور، دبیر علمی کنگره بزرگداشت علامه ملأ عبدالله بهابادی یزدی با حجت‌الاسلام مجید عبادی، معاون پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه دیدار و گزارشی از روند برگزاری این کنگره را ارائه کرد.

حجت الاسلام عبادی در این دیدار ضمن ابراز رضایت از اقدامات دبیرخانه کنگره علامه بهابادی یزدی گفت: برگزاری این کنگره قطعاً یک رویداد علمی انحصاری است و از سوی دیگر پاسداشتی برای شخصیت علامه بهابادی به شمار می‌رود که نباید خدمات علمی ایشان به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: احیای آثار و تکریم اندیشمندان شیعی کاری بزرگ و ماندگار است و به معرفی دقیق از سوی برگزارکنندگان کنگره نیاز دارد.

معاون پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه ادامه داد: شناخت این شخصیت باید مورد توجه خاص معاصرین، حوزه‌های علمیه و طلاب باشد. باید نسبت به این شخصیت علمی و فرهنگی برجسته فرهنگ‌سازی مناسب انجام شود تا بتوان به معرفی جامع و کاملی از شخصیت ایشان دست پیدا کرد. داشتن خروجی این‌گونه کنگره‌ها مستلزم مطالعه ابعاد ناشناخته شخصیت این متفکران بزرگ است و آن نیز نیاز به بسترسازی فرهنگی دارد.

حجت‌الاسلام عبادی در ادامه با اشاره به این نکته که تشکیل مجمع‌های علمی به شناخت هرچه بیشتر شخصیت ملأ عبدالله بهابادی یزدی به نسل امروز کمک مهم و مؤثری خواهد کرد، گفت: برگزاری پیش‌نشست‌ها و کارگاه‌های مقدماتی کنگره اتفاق خوبی است و زمینه معرفی و شناخت بهتر علامه را فراهم کند.

همچنین بخوانید:
سمینار گرامیداشت شهدای صلح و امنیت در لاهور پاکستان برگزار شد

وی همچنین به آمادگی معاونت پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه برای کمک به برگزاری هرچه بهتر کنگره بزرگداشت علامه ملأ عبدالله بهابادی یزدی اشاره کرد و ادامه داد: می‌توانید از برخی ظرفیت‌ها و امکاناتی که در اختیار این معاونت قرار دارد جهت برگزاری بهتر و باشکوه‌تر این کنگره استفاده کنید. همچنین نمایندگان جامعه المصطفی در ترکیه و عراق نیز جهت برگزاری پیش‌نشست‌های این کنگره آماده همکاری هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی در پایان خواهان ثبت کنگره در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام isc شد و از اعلام آمادگی جامعه المصطفی برای همکاری در این زمینه خبر داد.

برچسب‌ها:, , , , ,