مراسم سوگواری وفات حضرت ام البنین (س) برگزار شد

مراسم سوگواری وفات حضرت ام البنین (س) برگزار شد
دی 17, 1401
44 بازدید

در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) مراسم عزاداری و سوگواری با حضور علما و روحانیون و اقشار جامعه در حسینیه دفتر حضرت آیت الله فاضل لنکرانی (ره) در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) مراسم عزاداری و سوگواری با حضور علما و روحانیون و اقشار جامعه در حسینیه دفتر حضرت آیت الله فاضل لنکرانی (ره) در قم برگزار شد.

حجت الاسلام نظری منفرد از اساتید حوزه علمیه در این مراسم به بیان حسب و نسب و شخصیت و فضائل حضرت ام البنین (س) پرداخت و گفت: ارزشی که اسلام برای زن قائل است در هیچ دینی نیامده است، دختر قبل از اسلام زنده به گور می‌شد ولی وقتی اسلام پدیدار شد به زن مقام و کرامت و عزت داد.

وی افزود: امروز عده‌ای شعار دفاع از حقوق زن می‌دهند ولی در حد شعار است و دنیا شاهد است در غرب زن ابزار خوشگذرانی بیش نیست در حالی که اسلام به زن بها و کرامت داده است.

وی خاطرنشان کرد: حضرت ام البنین (س) مادرچهارشهیدی است که فرزندانش در زمین نظیر نداشتند، فرزندان آن حضرت با ایثار و شهادت خود اسلام را برای همیشه بیمه کردند.

حجت الاسلام نظری منفرد در پایان سخنان خود تاکید کرد: حضرت ام البنین (س) در اعتقاد و ایمان خود قوی بود، وقتی که خبر شهادت فرزندانش را به او دادند گفت خود من و اولاد من وهرکس در زیر این آسمان است فدای امام حسین علیه السلام باد.

همچنین بخوانید:
برنامه هیات‌های مذهبی سراسر کشور برای میلاد حضرت زهرا(س) اعلام شد
برچسب‌ها:, ,