سلسله دوره‌های مدیریت تحول علوم انسانی برگزار می شود

سلسله دوره‌های مدیریت تحول علوم انسانی برگزار می شود
دی 20, 1401
23 بازدید

ستاد راهبری علوم انسانی اسلامی حوزه علمیه با همکاری مراکز حوزوی و دانشگاهی با هدف ارائه مجموعه نظرات نهادها و مراکز فعال علوم انسانی اسلامی در زمینه تحول علوم انسانی برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، از ابتدای طرح مسئله تولید علوم انسانی اسلامی، نهادهای علمی کشور درصدد تحقق این مهم برآمدند و هر کدام از این نهادها راه‌ها، شیوه‌ها و برنامه‌های مختلفی در جهت نائل آمدن به این دغدغه مهم اتخاذ کردند. از سوی دیگر تلاش این مراکز در این خصوص، باعث شکل‌گیری سوابق علمی و اجرایی زیادی در این زمینه شده است که این سوابق می‌تواند در جهت مدیریت کلان مسئله تحول علوم انسانی در کشور راهگشا باشد.

از این رو ستاد راهبری علوم انسانی اسلامی حوزه علمیه با همکاری مراکز حوزوی و دانشگاهی، اقدام به برگزاری سلسله دوره‌های مدیریت تحول علوم انسانی با هدف ارائه مجموعه نظرات نهادها و مراکز فعال علوم انسانی اسلامی در زمینه تحول علوم انسانی کرده است. تا به این واسطه تجربه فعالیت‌های سال‌های متمادی نهادهای فعال در این عرصه و نقطه نظرات آنان در این زمینه را در اختیار علاقه‌مندان و دغدغه‌مندان عرصه علوم انسانی اسلامی قرار دهد.

بر همین اساس مهلت ثبت نام تا ۳۰ دی ماه بوده و محل برگزاری این همایش مرکز مدیریت حوزه علمیه بوده است.

تمامی جلسات به صورت حضوری برگزار می‌شود و اعطای گواهی شرکت در دوره مشروط به حضور در تمامی جلسات انتخاب شده خواهد بود.

مراکز ارائه کننده در این دوره عبارتند از؛ مرکز علوم انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع امام حسین (ع)، مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، دانشگاه امام صادق (ع)، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه، جامعه المصطفی العالمیه و مجمع عالی علوم انسانی اسلامی

همچنین بخوانید:
حکم مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی فناوری اطلاعات سازمان تبلیغات صادر شد

محورهای ارائه:

الگوی آموزش علوم انسانی اسلامی در مقاطع مختلف تحصیلی حوزه علمیه و دانشگاه

الگوی تربیت پژوهشگر علوم انسانی اسلامی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و سطوح عالی حوزه علمیه

فرآیند تحقق علوم انسانی اسلامی

الگوی تولید نظریات اسلامی در علوم انسانی اسلامی

الگوی حل مسائل کاربردی در علوم انسانی اسلامی

مسئله محوری در پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی

روش شناسی تولید علوم انسانی اسلامی

چگونگی آماده سازی پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی به منظور کاربست اجرایی آن

برچسب‌ها:, , , ,