روضه‌های خانگی در استان سمنان احیاء می‌شود/ شناسایی ۳۹۱ محفل

روضه‌های خانگی در استان سمنان احیاء می‌شود/ شناسایی ۳۹۱ محفل
دی 20, 1401
47 بازدید

شاهرود- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان از احیای روضه‌های خانگی در استان خبر داد و گفت: طی ایام فاطمیه و در قالب طرح خانه مادری ۳۹۱ روضه خانگی شناسایی شده است.

حجت الاسلام عباس عبدالهی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طرح خانه مادری، با موضوع شناسایی و حمایت از روضه‌های خانگی در استان سمنان طی فاطمیه برگزار شد، تاکید کرد: این طرح در راستای ساماندهی تشکل‌ها و هیئات مذهبی استان سمنان در ایام فاطمیه با همکاری ادارات و دفاتر تبلیغات اسلامی در سراسر استان دنبال شد.

وی با بیان اینکه نام این طرح از حدیث امام صادق (ع) برداشته شده که مظمون آن مادری حضرت فاطمه (س) برای تمام مؤمنان است، افزود: کنشگران روضه‌های خانگی در قالب این طرح توسط ادارات تبلیغات اسلامی دعوت و حتی فرم الکترونیکی برای خود اظهاری اطلاعات روضه‌های خانگی در استان ایجاد شد تا بتوانیم ابتدا شناسایی درستی از روضه‌های خانگی داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه تا نیمه دیماه شاهد شناسایی ۳۹۱ روضه خانگی در استان بودیم، بیان داشت: آمار البته به نسبت روضه‌های خانگی استان اندک است اما این طرح در ابتدای راه قرار داشته و قاعدتاً روز به روز بر این آمار افزوده خواهد شد.

عبدالهی با بیان اینکه تبلیغات اسلامی استان از این احصای روضه‌های خانگی چند هدف داد که نخستین آنها ارج نهادن به روضه‌های خانگی و حمایت از آنها است، افزود: احصای کنشگران عرصه روضه‌های خانگی و جلساتی که در سراسر استان سمنان در خانه‌ها برگزار می‌شود، همچنین به ما کمک می‌کند تا شبکه روضه‌های خانگی و کنشگران این عرصه را به صورت کامل و منسجم تشکیل دهیم.

همچنین بخوانید:
دعای ماه رجب جدیدترین اثر گروه محمد رسول الله (ص)

وی با بیان اینکه بحث دیگری که در این طرح انجام شد، همکاری با شبکه ثاقب، اعزام مبلغ روضه‌های خانگی بود، گفت: در این طرح اگر کسی روضه‌های خانگی را برگزار می‌کرد و به دنبال سخنران و مبلغ می‌گشت، در سامانه ثبت نام می‌کرد تا اعزام مبلغ صورت گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه ایجاد شبکه روضه‌های خانگی کمک بسیار بزرگی است تا این موضوع دیده شود، گفت: سال‌ها است که روضه‌های خانگی کمتر به چشم آمده و در نتیجه تلاش داریم تا قدردان این روضه‌ها باشیم لذا این طرح در فاطمیه، محرم و … نیز دنبال می‌شود.

برچسب‌ها:, , ,