ثبت نام مدرسه «مباحث پایه در فلسفه ذهن و علم النفس فلسفی» آغاز شد

ثبت نام مدرسه «مباحث پایه در فلسفه ذهن و علم النفس فلسفی» آغاز شد
دی 22, 1401
78 بازدید

مدرسه زمستانی مباحث پایه در فلسفه ذهن و علم‌النفس فلسفی، عرضه روشن و مقدماتی برخی از مهم‌ترین موضوعات مطرح در فلسفه نفس از دو منظر فلسفه ذهن معاصر و علم‌النفس اسلامی را هدف گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، انسان‌شناسی فلسفی یکی از شاخه‌های قدیمی، اثرگذار و بنیادین فلسفه است. مدرسه زمستانی مباحث پایه در فلسفه ذهن و علم‌النفس فلسفی، عرضه روشن و مقدماتی برخی از مهم‌ترین موضوعات مطرح در فلسفه نفس از دو منظر فلسفه ذهن معاصر و علم‌النفس اسلامی را هدف گرفته است.

مخاطبان مدرسه با برخی اندیشه‌های اساسی در این حیطه آشنا می‌شوند و در صورت علاقه‌مندی، می‌توانند مطالعات و پژوهش‌های فلسفی خود را در این قلمرو برنامه‌ریزی و جهت‌دهی کنند. در میانه علم‌النفس اسلامی و فلسفه ذهن معاصر مباحث تطبیقی و مقایسه‌ای فراوان و جذابی وجود دارد و این زمینه فلسفی علاقه‌های بسیاری را در دهه‌های اخیر به سوی خود جلب کرده است.

مدرسه در پی برجسته کردن نقاط تعامل میان سنت فلسفی اسلامی و سنت فلسفه ذهن در برخی موضوعات اساسی مربوط به انسان است. در پس شکل‌گیری این تعامل، می‌توان به دغدغه‌های بنیادین انسان‌شناسانه امروز از منظرهای گوناگون پرداخت و به‌ویژه کارآمدی‌های فلسفه نفس اسلامی را در این حوزه برجسته کرد. نیز دعوت دانش‌پژوهان فلسفه اسلامی به اندیشه‌ورزی و نظریه‌پردازی درباره موضوعات مربوط به نفس‌شناسی با توجه به دغدغه‌های امروز، از دیگر اهداف این مدرسه است.

این مدرسه برای برادران به صورت حضوری و برای خواهران به صورت مجازی از ۲۸ دی تا ۱۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

همچنین بخوانید:
دومین مراسم دعای ندبه در شهر پیامبر برگزار شد

زمان برگزاری جلسات دو روز در هفته و روزی دو جلسه چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ و ۱۸ تا ۱۹:۳۰و پنج شنبه‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰ و ۱۰:۳۰ تا ۱۲ خواهد بود.

برچسب‌ها:, , ,