از اهدای ۸ هزار شاخه گل نرگس تا پذیرایی با اقلام متبرک رضوی

از اهدای ۸ هزار شاخه گل نرگس تا پذیرایی با اقلام متبرک رضوی
دی 23, 1401
111 بازدید

مشهد ـ همزمان با فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) بیش از ۸ هزار شاخه گل نرگس به حرم مطهر رضوی اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س)، مشهدالرضا (ع) سفیدپوش شد و خادمان این آستان مقدس در کنار فراهم کردن امکانات لازم برای تشرف ایمن محبان امام رئوف (ع)، با فضاآرایی ویژه رنگ و بوی عید و شادمانی را در این حریم آسمانی متجلی کردند.

گل‌آرایی با گل‌های اهدایی

به مناسبت این عید فرخنده گل‌آرایی ویژه بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) با استفاده از هزار و ۵۰۰ گل آپارتمانی اهدایی تولیدکنندگان گل و گیاه از شهرهای محلات و ساری انجام شده است.

مسیرهای تشرف زائران به روضه منوره نیز به ویژه در رواق امام خمینی (ره) و همچنین محل برگزاری مراسم‌ها و ورودی تشریفات، از جمله نقاطی در حرم مطهر است که چینش این گلدان‌های تر و تازه در آن‌ها، حال و هوایی متفاوت به دلدادگان انیس النفوس (ع) بخشیده است.

همچنین بیش از ۸ هزار شاخه گل نرگس نیز از سوی ناذران گل و گیاه شهر بهبهان با برگزاری آئینی در شب ولادت حضرت حضرت صدیقه کبری (س) به حرم مطهر رضوی اهدا می‌شود. از این گل‌ها برای گل‌آرایی فوق ضریح مطهر و جایگاه برگزاری مراسم‌های این میلاد باسعادت در رواق‌های مختلف استفاده خواهد شد.

نصب کتیبه و ریسه‌های رنگی

همچنین یک کتیبه مناسبتی بزرگ مزین به عبارت «فاطمه یعنی سرور اهل بیت (ع)، عزت و فخر و غرور اهل بیت (ع)» بر روی ایوان‌های طلای صحن آزادی چشم‌نوازی می‌کند.

نصب کتیبه‌های دیواری عمودی «عید مبارک» در صحن‌های مرکزی حرم مطهر رضوی و پرچم‌های رنگی دورتا دور صحن پیامبر اعظم (ص)، از دیگر اقدامات خادمان به مناسبت گرامیداشت ولادت پربرکت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) است.

همچنین بخوانید:
جلوه‌هایی از ابعاد فلسفه حج ابراهیمی

چراغانی آستان باصفای رضوی نیز با استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف انجام شده است. این ریسه‌ها همزمان با شب ولادت یاس نبوی روشن خواهد شد و زیبایی صحن‌ها را در نظر مشتاقانی که برای عرض تبریک و شادباش به این بارگاه ملکوتی مشرف می‌شوند، چند برابر می‌کند.

پذیرایی در چایخانه‌ها با اقلام متبرک

دو چایخانه حضرت رضا (ع) در صحن کوثر و باغ رضوان نیز با همکاری موکب‌داران تا ساعت ۲۲ شب فعال است و علاوه بر توزیع چای متبرک، در مجموع با توزیع ۷۰ هزار کیک و شیرینی و همچنین نزدیک به ۱۷ هزار شکلات در شب و روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) از دوستدار خاندان عصمت و طهارت (ع) در حرم مطهر رضوی پذیرایی می‌کند.

آمادگی کامل بخش‌های مختلف

همچنین به منظور تسهیل تردد زائران به خصوص سالمندان و توان‌یابان، تمامی صحن‌های حرم مطهر رضوی و مسیرهای تشرف به روضه منوره امام هشتم (ع) با ۲۵ هزار مترمربع کف‌پوش پلاستیکی مفروش و آماده‌سازی شده است. فضای رواق‌های اماکن متبرکه نیز به سیستم گرمایشی مجهز بوده و آماده میزبانی از مهمانان شمس الشموس (ع) است.

پیش‌بینی تأمین و توزیع اقلام مصرفی و رفاهی مورد نیاز زائران و مجاوران، انجام خدمات نظافت و شست‌وشو به طور مستمر و منظم در صحن و سرای رضوی و آمادگی کامل بخش‌های امداد و صندلی چرخدار و زائربرهای برقی و تمامی دفاتر شبانه‌روزی این آستان مقدس از جمله دفاتر پیداشدگان و خدمات مادر و کودک، دفاتر امانات نقدی و اشیای ارزشمند، دفاتر امانات وسایل و تحویل صندلی چرخدار امانی و پایگاه‌های فوریت پزشکی، از دیگر اقدامات انجام شده برای میزبانی شایسته از زائران در ایام این عید فرخنده است.

برچسب‌ها:, ,