صندوق اعتباری هنر به چند بانوی هنرمند تسهیلات داد؟

صندوق اعتباری هنر به چند بانوی هنرمند تسهیلات داد؟
دی 27, 1401
65 بازدید

مدیر صندوق اعتباری هنر با اشاره به تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد برای رفع دغدغه معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر به ارائه گزارشی درباره بهره‌مندی ۳۷ هزار بانوی هنرمند از تسهیلات این مجموعه سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر یکی از مهمترین مأموریت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی را برنامه ریزی و تلاش برای رفع دغدغه معیشتی و آرامش خاطر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عنوان کرد و گفت: بیش از ۳۷ هزار نفر از بانوان رشته های مختلف حوزه تجسمی، سینمایی، نمایشی، موسیقی، نویسندگان، روزنامه نگاران و فعالان قرآنی از خدمات و تسهیلات صندوق اعتباری هنر بهره مند هستند.

وی ضمن گرامیداشت ایام میلاد حضرت زهرا (س)، فرا رسیدن روز زن و مقام مادر ، ایثار، گذشت، بخشندگی، مهربانی، حیا و عفت، حضور در صحنه، اهمیت به خانواده، نمونه کامل حجاب اسلامی نیایش مطلق را از بارزترین ویژگی های حضرت زهرا(س) برشمرد و گفت: آن حضرت الگویی کامل در تمام عرصه ها برای زنان و مردان جامعه است و به خاطر جامع بودن شخصیت ایشان است که لقب سیده نساءالعالمین به وی داده اند.

پوراحمدی در ادامه با تشریح مجموع اقدامات و خدمات ارائه شده به بانوان عضو صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: از تعداد بیش از ۹۹ هزار اعضای این صندوق، بیش از ۳۷ هزار نفر از آن را بانوان گرامی تشکیل می دهند.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر، با اشاره به برخورداری بیش از ۴۹ هزار نفر از اعضای صندوق از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و بیش از ۴۱ هزار نفر از خدمات بیمه تکمیلی افزود: از این تعداد بیش از ۱۸ هزار نفر را بانوان در بخش تأمین اجتماعی و بیش از ۲۰ هزار نفر را بانوان در بخش بیمه تکمیلی تشکیل می دهند.

وی در ادامه به طرح پرداخت کمک مستمری و تکریم نامداران به عنوان یکی دیگر از خدمات صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: از کل ۲۶۲۰ نفر مشمول طرح کمک مستمری حدود ۹۴۸ را بانوان شامل می شوند و از کل ۵۷۱ نفر مشمول طرح تکریم، ۵۶ نفر زنان دارای نشان درجه یک هستند.

پوراحمدی همچنین به دو طرح شمیم و جوانه(طرح حمایت از ازدواج و فرزندآوری) به عنوان دیگر خدمات صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای این دو طرح (مهرماه ۱۴۰۰) به بیش از ۴۴۰ نفر از بانوان عضو این صندوق (طرح شمیم ۸۴۲ نفر و جوانه ۳۰۲ نفر) تسهیلات مربوطه پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از سخنان خود حمایت و محترم شمردن اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت را از وظایف مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر عنوان کرد و گفت: بدون تردید دولت مردمی با عزم راسخ مصمم است تا تلاش همه جانبه خود را در جهت حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به کار بسته و در خدمت به این جامعه فرهیخته از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

پوراحمدی به حداقل رساندن دغدغه های معیشتی جامعه فرهنگ، هنر و رسانه را از اهداف مهم این این صندوق عنوان و ابراز امیدواری کرد تا با کوشش، همراهی و همفکری تمامی دست اندرکاران حوزه فرهنگ و هنر کشور بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و مدون به بالاترین وبهترین خدمات رسانی به این قشر فرهیخته برسیم.

همچنین بخوانید:
کنگره «ستایشگران آسمانی» افتتاح می‌شود
برچسب‌ها:, ,