سلسله نشست‌های علمی «معنویت اسلامی»برگزار می شود

سلسله نشست‌های علمی «معنویت اسلامی»برگزار می شود
دی 28, 1401
56 بازدید

سلسله نشست‌های علمی معنویت اسلامی، به همت موسسه فرهنگی هنری سروش جستار و با همکاری دانشکده عرفان دانشگاه ادیان و مذاهب و انجمن علمی فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه تهران برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سلسله نشست‌های علمی «معنویت اسلامی»، به همت مؤسسه فرهنگی هنری سروش جستار و با همکاری دانشکده عرفان دانشگاه ادیان و مذاهب و انجمن علمی فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه تهران برگزار می‌کند.

اولین دوره از سلسله نشست‌هایِ معنویت اسلامی، با عنوانِ «دوره مقدماتی مطالعات مثنوی معنوی» در مدرسه زمستان سروش جستار برگزار خواهد شد. سرفصل‌های دوره عبارت اند از: «شاخصه‌های زیست معنوی در مثنوی»، «تأثیر مبانی عرفانی بر آموزه‌های زیست معنوی»، «مولانا و مثنوی از نگاه مستشرقان»، «فرااخلاق و اخلاق هنجاری در مثنوی»، «تقابل خیر و شر در مثنوی»، «مبانی زیباشناختی بیان شعری در مثنوی»

این دوره با حضور و ارائه‌ی استاد محمدعلی مجاهدی (پروانه)، منوچهر صدوقی سها، امیر جوان آراسته، احمد شهدادی، محمود شیخ و سید احمد فاضلی در شش جلسه برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری دوره، از دوشنبه ۱۰ بهمن ماه تا سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه، ساعت ۱۲:۳۰-۱۴ است.

لازم به ذکر است این دوره به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می‌توانند برای شرکت حضوری در این نشست‌ها به نشانیِ قم، پردیسان، دانشگاه ادیان و مذاهب، سالن شهید صدر مراجعه کنند یا از طریق لینک https://soroushjostar.ir/ و آی دی soroushjostar اطلاعات لازم جهت شرکتِ مجازی در دوره را دریافت نمایند.

همچنین بخوانید:
تبیین سیاست‌های کلی برنامه هفتم نظام آموزش و پرورش
برچسب‌ها:, , , ,