دیدار رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با مدیر شبکه قرآن و معارف سیما

دیدار رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با مدیر شبکه قرآن و معارف سیما
دی 28, 1401
55 بازدید

حجت الاسلام علی تقی زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، با محمد حسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی تقی‌زاده رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در دیدار با محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اولویت‌های سازمان دارالقرآن الکریم در دوران جدید، به گفتگو در رابطه با ظرفیت‌های همکاری سازمان دارالقرآن الکریم با شبکه قرآن در راستای گفتمان‌سازی مفاهیم اساسی قرآن کریم در قالب‌های جذاب و نوین پرداخت.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با تبدیل مفاهیم قرآنی به مسلمات فکری و رایج‌ترین افکار مشترک بین همه اقشار مردم، افزود: ما باید برای مخاطبین مختلف از اقشار گوناگون، مفاهیم قرآنی را در قالب‌های گوناگون رسانه‌ای تبلیغ و ترویج کنیم.

محمدحسین کشکولی، «مدیر شبکه قرآن و معارف سیما»، در این دیدار، ضمن تقدیر از رویکردهای جدید سازمان دارالقرآن الکریم، با بیان اینکه شبکه قرآن سیما با وجود نداشتن جذابیت‌های متداول مثل موسیقی و حضور چهره‌های مشهور، موفق به جذب ۱۸ درصد از مخاطبین سیما شده است، شبکه قرآن را پرمخاطب‌ترین نهاد معارفی کشور معرفی کرد.

وی با بیان اینکه تلویزیون در ایران علیرغم وجود رسانه‌های متنوع دیگر همچنان مخاطب خوبی دارد و اگر یک برنامه خوش‌ساخت و خوش‌محتوای معارفی تولید شود، حتماً دیده خواهد شد، به سیاست‌های اصلی شبکه قرآن در توجه ویژه به قشر نوجوان و زنان اشاره کرد و افزود: برنامه «سفرقند» و «منم بچه مسلمان» در این مسیر از برنامه‌های موفق بوده است و مخاطبین بسیار زیادی را به خود جذب کرده‌اند.

همچنین بخوانید:
روایت حاج محمود کریمی از آخرین وداع خواهر و برادر

رئیس شورای معارف سیما با اشاره به ارتباط خوب این شبکه با دیگر شبکه‌ها و زمینه مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های دیگر شبکه‌های سیما، یکی از مهمترین عوامل موفقیت تولیدات رسانه‌ای را ضریب دادن به جریانات مردمی دانست.

در انتهای دیدار مقرر شد چند عملیات مشترک بین سازمان دارالقرآن الکریم و شبکه قرآن در ماه مبارک رمضان صورت گرفته تا مقدمه‌ای برای همکاری‌های بیشتر این دو نهاد قرآنی با یکدیگر باشد.

برچسب‌ها:, , , , , ,