اهتمام بر معرفی پیوند جمهوریت و اسلامیت از کار ویژه های انجمن است

اهتمام بر معرفی پیوند جمهوریت و اسلامیت از کار ویژه های انجمن است
دی 28, 1401
116 بازدید

بیانیه پایانی نشست پنجاه و هفتمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیانیه پایانی نشست پنجاه و هفتمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا منتشر شد. متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِین

و اگر مؤمن هستید، سستی نکنید و غمگین مباشید که شما برترید- آل عمران. ۱۳۹

نشست پنجاه و هفتم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در شرایطی در تهران برگزار شد که شجره ی طیبه ی جمهوری اسلامی ایران، به تازگی جنگ ترکیبی بی نظیری را پشت سر گذاشته و یک بار دیگر حسرت نابودی نظام اسلامی را به دل دشمنان و بدخواهان ملت شریف ایران نشاند.

گذشته از همزمانی نشست ۵۷ با پیروزی نظام اسلامی در منازعات اخیر، وجه برجسته ی دیگر نشست مذکور، دیدار شورای مرکزی اتحادیه و همراهان، با مقام عظمای ولایت و رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (حفظه الله) پس از ۱۲ سال است.

دیداری که متضمن تجدید بیعت تشکیلات با آرمان‌های انقلاب اسلامی و همچنین مروری بر وضعیت موجود تشکیلات و ارزیابی آن در نسبت با آرمان‌های انقلاب از منظر نظریه پرداز برجسته و رهبر انقلاب است. در این فرایند تحلیل و ارزیابی تشکیلات از منظر امام خامنه ای، سه محور کانونی برجسته قابل تفکیک است:

1. کارویژه انجمن اسلامی دانشجویان ، ارتقا سطح اعتقادی و فکری خود اعضا و اثرگذاری بر محیط است اما وجه ممیز انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، معرفی تفکر بنیادی و مرکزی جمهوری اسلامی (پیوند و ارتباط جمهوریت و اسلامیت) است که بایستی بدان اهتمام ورزید.

همچنین بخوانید:
برگزاری چهل‌ویکمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزی خراسان‌رضوی

۲. لزوم به روز رسانی انجمن‌های اسلامی با حفظ اصول و مبانی.

۳. تاکید بر تداوم فعالیت علمی تشکیلات و اجتناب از تغافل نسبت به پیشرفت علمی بواسطه فعالیت دینی و سیاسی و نیز تقدیر از همایش علمی ICRE-2023 که توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا برگزار گردیده است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، ضمن قدردانی از رهبر فرزانه انقلاب کبیر اسلامی ایران، به جهت رهنمودهای ایشان، سه محور مذکور را مبنای فعالیت خود در سال آتی و نیز مبنای تجدیدنظر در اساسنامه اتحادیه قرار خواهد داد.

مفتخریم که در کنار ملت تاریخ ساز ایران و در سایه انقلاب کبیر اسلامی، حامی و همراه مستضعفان جهان در پیکار تاریخی حق علیه باطل هستیم و مسروریم از اینکه در سپیده دمان تاریخ جدید آینده جهان، همراهی مان با جریان حق و وارثان تاریخ انبیا را به منصه ظهور می‌رسانیم که فرمود:

وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ.
ان شاء الله.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا
دی ماه ۱۴۰۱
ژانویه ۲۰۲۳

برچسب‌ها:, , ,