اشراف کامل رهبر معظم انقلاب نسبت به جریانات فرهنگی کشور

اشراف کامل رهبر معظم انقلاب نسبت به جریانات فرهنگی کشور
دی 29, 1401
29 بازدید

مجدالدین معلمی گفت: رهبر معظم انقلاب از کتاب خوانان حرفه ای و مخاطبان جدی در حوزه کتاب خصوصا آثار بنیاد کتاب محسوب می شوند.

مجدالدین معلمی مدیر عامل بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جزئیات دیدار جمعی از مسئولان و مدیران سازمان تبلیغات اسلامی با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: با توجه به دیدارهای متعددی که بنده با حضرت آقا داشتم به نظر دیدار امروز بسیار صمیمانه، صریح و دلچسب‌تر از دیدارهای پیشین بود.

مدیر عامل بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی به اشراف و تسلط مقام معظم رهبری در زمینه مباحث داخلی سازمان تبلیغات اسلامی اشاره و عنوان کرد: آن بخش از فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند بنده گزارشات شما را از سایرین شنیده‌ام و این حد از گزارشات و اقدامات صورت گرفته مورد قبول است؛ نشان از اشراف و تسلط مقام معظم رهبری به مسائل سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری داشت.
وی افزود: این فرمایش حضرت آقا بسیار موجب دلگرمی بود زیرا وقتی انسان از ولی و رهبر خویش تاییدیه می‌گیرد این تاییدیه بسیار دلچسب و شیرین خواهد بود.
معلمی بیان داشت: بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری مربوط به تذکراتی می‌شد که نشان می‌داد حضرت آقا به شرایط فرهنگی کل جریان انقلابی اشراف و تسلط کامل دارند و هم اینکه به نظر می‌رسید آن تذکرات خطاب به همه دستگاه‌های فرهنگی کشور بود مبنی بر اینکه از کارهای خنثی اجتناب شود و از ظرفیت نیروی انسانی با سابقه و نیروهای جوان توأمان در کنار هم بهره گرفته شود. این کلام بیانگر ارزش قائل بودن به نیروی انسانی بود.
همچنین بخوانید:
مسابقات قرآن کریم ایران منطبق بر نظم و برنامه ریزی دقیق بود
مدیر عامل بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: در بخشی از فرمایشات معظم له که درباره حوزه تبلیغ بیاناتی فرمودند اشاره به تأثیر گذار بودن محتوای خوب داشتند.
وی به مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب اشاره و بیان داشت: حضرت آقا توصیه‌های خوبی در حوزه کتاب بیان فرمودند. ایشان از کتاب خوانان حرفه‌ای و جدی در حوزه کتاب هستند که یکی از مخاطبان مطلع آثار بنیاد کتاب نیز محسوب می‌شوند.
معلمی ادامه داد: معظم له در بخشی از فرمایشات ما را تشویق کردند و فرمودند شما در حوزه ادبیات و ادبیات پایداری با فاصله بسیار زیاد از دیگران جلوتر هستید و فاصله معناداری نسبت به سایرین پیدا کرده‌اید. این فرمایش مقام معظم رهبری بسیار برای ما دلگرم کننده و امید بخش بود.
مدیر عامل بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی افزود: با توجه به تغییراتی که در حوزه تولید و توزیع انجام خواهیم داد تلاش خواهیم کرد به تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب مبنی بر صد برابری شدن تولید نزدیک شویم تا کتاب بیشتر از قبل در زندگی مردم جا باز کند.
وی بیان کرد: در این جلسه گزارش اقدامات آغاز شده در بنیاد کتاب را خدمت معظم له ارائه کردیم. همچنین مقام معظم رهبری در این جلسه وقتی فهمیدند کتاب «سلمان ما» اثر بنیاد است تفقدی داشتند و فرمودند کتاب خوبی است. کلام حضرت آقا نشان می‌داد گویی تازه این کتاب را مطالعه فرموده است.

برچسب‌ها:, , ,