تنها راه مقابله با فتنه‌ دشمن جهاد تبیین است

تنها راه مقابله با فتنه‌ دشمن جهاد تبیین است
بهمن 4, 1401
32 بازدید

اولین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.

در ابتدای این همایش، حجت الاسلام محمدحسین کبیریان مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: بحث دفاع و مقابله با باطل بحثی بسیار مهم است که از زمان خلقت انسان شروع شد و از همان دوران جبهه حق و باطل در مقابل هم قرار گرفتند؛ بنابراین تا زمانی که حق و باطل وجود دارد دفاع نیز وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دفاع امری فطری است اظهار داشت: در آیات و روایات زیادی به مسأله دفاع اشاره و تاکید شده است. بر اساس آیات قرآن کریم خداوند خود را نخستین مدافع معرفی می‌کند. پروردگار به شدت از کفر و خیانت متنفر بوده و از کسانی که در برابر کفر و خیانت می‌ایستند، دفاع می‌کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران ادامه داد: خداوند به کسانی که مورد ظلم واقع شده‌اند اجازه دفاع می‌دهد و از مدافعین حق در برابر باطل دفاع می‌کند. کسی که از حق دفاع می‌کند مورد ستم نیز واقع می‌شود و خداوند از این افراد دفاع خواهد کرد و اجازه دفاع را نیز صادر کرده است. اگر دفاع نبود اثری از آثار حق از جمله کلیسا، مساجد و … باقی نمی‌ماند این آثار خود مبین وجود افرادی است که از حق دفاع می‌کنند.

تنها راه مقابله با تهاجم و فتنه‌های دشمن جهاد تبیین است

کبیریان ادامه داد: نکته‌ای که هست اینکه جلوه‌های باطل در طول تاریخ متفاوت بوده و در هر زمان دشمن به شکلی اقدام به فتنه و تهاجم کرده است از این رو دفاع نیز باید متناسب با طراحی و نقشه دشمن باشد. در طول این ۴۴ سال دشمن طرح‌ها و تهاجم‌های گوناگونی علیه انقلاب و مردم طراحی و اجرا کرده است که بسیاری از آنها با درایت رهبر انقلاب خنثی شده است. در عرصه جنگ نرم از کودتا، اغتشاشات گرفته مقابله باارزش‌ها اعم از مقدسات تا جلوه‌هایی از این روزها از جنگ رسانه‌ای تا القائات شبهات در زمینه اصول و اعتقادات از جمله جلوه‌های تهاجم جدید دشمن علیه ملت ایران به شمار می‌رود. این نوع از تهاجم‌ها مقابله و دفاع خاص خود را می‌طلبد.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با تهاجم و فتنه‌های دشمن جهاد تبیین است، عنوان کرد: جلوه‌های مختلف تهاجم دشمن با مقابله مختلف امکان پذیر است برگزاری همایش‌هایی از این قبیل که بتوان در آن اندیشه‌های دفاعی سکاندار انقلاب را تبیین کرد بسیار ضرورت دارد. با اندیشه‌های دفاعی رهبر انقلاب می‌توان تهاجم دشمن و مسیر حق را تبیین کرد.

در ادامه حجت الاسلام شیرازی جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: در این همایش می‌خواهیم از اندیشه‌های کسی دفاع کنیم که باید بدانیم رهبر معظم انقلاب از نظر علمی اعم از علم حوزوی، علم جدید و علم نظامی سر آمد هستند، ایشان در کنار سرآمد بودن در کتابخوانی، مباحث فلسفی و علوم متعدد به بسیاری از علوم تاریخی و… اشراف دارند.

همچنین بخوانید:
باغ‌های خشکیده‌ای که با استفاده از ظرفیت وقف آباد شد

وی با بیان خاطره‌ای از امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطره‌ای را نقل کرد و در آن گفت بنده همواره خودم را در علوم دریا فرد برجسته‌ای می‌دیدم طوری که فکر می‌کردم کاملاً به علم دریا احاطه دارم، خاطرم هست قرار بود یک زیر دریایی را به دریای سرخ و اقیانوس‌های متعدد بفرستیم تا قدرت دریایی ایران را به نمایش بگذاریم بر همین اساس نزد مقام معظم رهبری رفتیم و مسیر ترسیم شده حرکت زیر دریایی را برای معظم‌له تشریح کردیم؛ ایشان بعد از آن تشریح فرمودند از این مسیر امکان ندارد بروید و باید از فلان مسیر حرکت کنید. بعد از اینکه مقام معظم رهبری این مساله را فرمودند به بررسی مسیر گفته شده پرداختم و مسیری که من ارائه داده بودم را ارزیابی کردم متوجه شدم ایشان درست می‌فرمایند؛ بنابراین زمانی که می‌خواهیم از اندیشه‌های دفاعی معظم‌له سخن بگوییم باید به اندیشه‌های معظم‌له اشراف کامل داشته باشیم.

شیرازی بیان کرد: نخبگان نظامی در وزارت دفاع حضور دارند خاطرم هست زمانی که شمخانی وزارت دفاع بود می‌گفت مدتی از جنگ می‌گذشت و ما تسلیحات موشکی نداشتم و در این زمینه با مشکل روبرو بودیم بر همین اساس به روسیه رفته و ۲۰۰ موشک از آنان خریداری کردیم وقتی این امر انجام شد به منظور اینکه این خبر خوبی است سریع آن را به اطلاع مقام معظم رهبری رساندیم و محضر ایشان نامه نوشتیم. رهبر معظم انقلاب در پاسخ به آن نامه در بالای صفحه آن نوشتند به شمخانی بگویید همه موشک‌ها را پس بدهد و تنها یکی از آنها را نگاه دارد تا از روی آن موشک بسازند. همچنین سال‌ها بعد زمانی که ایران در زمینه موشک پیشرفت کرد و توانست موشک ۲ هزار برد با خطای ۲۷ متر بسازد رهبر معظم انقلاب فرمودند باید موشک نقطه زن ساخته شود.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که سخن از دفاع می‌شود تنها دفاع نظامی نیست بلکه در همه عرصه‌ها اعم از دفاع سیاسی، دفاع اقتصادی و… مطرح می‌شود رهبر انقلاب در همه این زمینه‌ها حرف برای گفتن دارند. امروز سران اسرائیل به آمریکا اعلام می‌کنند که نزنید چرا که اگر بزنید ایران با موشک سرزمین‌های اشغالی را با خاک یکسان می‌کند؛ آنان به توان دفاعی ما کاملاً اشراف دارند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,