تقید به خواندن سوره یس باعث آرامش در هنگام ابتلا می شود

تقید به خواندن سوره یس باعث آرامش در هنگام ابتلا می شود
بهمن 8, 1401
37 بازدید

حجت‌الاسلام مؤمنی گفت: اگر کسی مقید به قرائت سوره یاسین باشد، در میان او و اهل‌بیت (ع) انس و الفت ایجاد نموده، سکینه و وقاری مثال زنی در قلب فرد برای مواجهه با ابتلائات قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی طی سخنانی در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی ضمن اشاره به فرازهایی از زیارت جامعه کبیره با بیان اینکه شیطان از حربه‌های مختلف بر انسان وارد می‌شود و تمام هم و غمش بر این است که انسان را از وادی شکر خارج سازد، اظهار داشت: یکی از برجسته‌ترین حربه‌های شیطانی، بزرگ جلوه‌دادن نداشته‌ها و کوچک‌شمردن داشته‌هاست.

وی حسن‌ظن نسبت به خداوند متعال را بسیار مهم ارزیابی نمود و با تأکید بر اینکه هیچ‌گاه ذات اقدس الهی بر بندگانش بد رقم نمی‌زند، خاطرنشان ساخت: هرآنچه از انسان می‌رسد بدون تردید حسن الهی است و به هیچ وجهی ظلمی بر صنع الهی برنمی‌گردد.

این استاد حوزه با بیان اینکه خداوند متعال پیش از ابتلائات ظرف مواجهه با ابتلاء را در وجود انسان ایجاد می‌کند، خاطرنشان ساخت: اگر کسی مقید به قرائت سوره یاسین باشد، در میان او و اهل‌بیت علیهم‌السلام انس و الفت ایجاد نموده، سکینه و وقاری مثال زنی در قلب فرد برای مواجهه با ابتلائات قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام مؤمنی در ادامه به روایتی از اهل‌بیت علیهم‌السلام اشاره کرد و با تأکید بر اینکه ایمان به ذات اقدس الهی از والاترین نعمت‌ها است، خاطرنشان ساخت: عافیت و سلامتی برای حرکت در مسیر اطاعت الله و نیز برخورداری از روحیه قناعت برای شکل‌گیری آرامش و طمأنینه قلبی از برجسته‌ترین نعمت‌های الهی به انسان است.

همچنین بخوانید:
اصحاب فرهنگ و هنر برای ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند

وی با تأکید بر اینکه در ذیل سه نعمت ایمان، عافیت و قناعت نعمت‌های بی‌شماری بر انسان مترتب می‌شود، تصریح کرد: طبیعتاً وقتی که انسان بیمار می‌شود به طبیب و وقتی مشکلی داشته باشد به رفیق مراجعه می‌کند؛ لحظه مرگ تنها لحظه‌ای است که اگر هزاران طبیب و رفیق در کنار انسان باشند، کاری از دستشان برنخواهد آمد.

حجت‌الاسلام‌ مؤمنی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به فرازهایی از آیه شریفه «إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ»؛ آیات قرآن را آرامش‌بخش قلب آدمی دانست و اظهار داشت: انسان همواره باید مراقب باشد تا از مدار الهی خارج نگردد؛ چرا که خداوند متعال هیچ‌گاه مخلوق خود را رها نمی‌سازد؛ اخلاص در اعمال و بهره‌گیری از فرصت مغتنم ماه‌های رجب، شعبان و رمضان بهترین فرصت خودسازی و طی مسیر الی الله است.

برچسب‌ها:, ,