برگزاری دوره تربیت طلاب قرآنی با عنوان «تبیان تا تبیین»

برگزاری دوره تربیت طلاب قرآنی با عنوان «تبیان تا تبیین»
بهمن 9, 1401
43 بازدید

رییس سازمان دارالقرآن از برپایی دوره تربیت طلبه قرآنی با عنوان «تبیان تا تبیین» با هدف جذب و پرورش طلبه‌های مستعد جهت فعالیت در زمینه های قرآنی از سوی سازمان دارالقرآن کریم خبرداد.

حجت الاسلام علی تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، ضمن بیان ضرورت جهاد تبیین، به عنوان یک فریضه قطعی و فوری پیش روی جامعه امروز در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تمامی افرادی که پیشگام جهاد تبیین هستند، بدون شک باید به معارف ناب دین مسلح شوند و طلاب باید از کنشگران اصلی این عرصه باشند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: در لبیک به ندای رهبری در جهاد تبیین و برای اقامه فعالیت‌های قرآنی، نیاز است در تمامی کشور، یک شبکه عظیم نیروی انسانی از طلاب به وجود آید.

وی افزود: در همین راستا سازمان دارالقرآن کریم با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و معاونت تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور، دوره تربیت طلبه قرآنی با عنوان «تبیان تا تبیین» را با هدف جذب و پرورش طلبه‌های مستعد جهت فعالیت در زمینه های قرآنی و زمینه‌سازی برای لبیک به فریضه قطعی جهاد تبیین را برگزار می‌کند.

حجت الاسلام تقی زاده در ادامه گفت: هدف نهایی از این دوره این است که شبکه ای از طلاب که به معارف قرآنی و مهارت های میدانی مسلح شده اند در سراسر کشور شکل بگیرد و عملیات های بزرگی با این شبکه اجرایی شود.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه گام اول این طرح در دو مرحله مجازی و حضوری و به شکل رایگان برای طلاب برادر برگزار می شود، افزود: مرحله مجازی این دوره از تاریخ ۶ بهمن ماه تا تاریخ ۲۷ بهمن ماه به مدت چهار هفته است و هر پنج شنبه ۳ ساعت فیلم ضبط شده در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و این افراد تا جمعه شب وقت دارند فیلم ها را مشاهده کنند.

وی ادامه داد: در این مرحله اساتید تراز اول کشور مانند حجت الاسلام عابدینی، حجت الاسلام بهجت‌پور، حجت الاسلام حاج ابوالقاسم، حجت الاسلام قاسمیان، حجت الاسلام پناهیان، حجت الاسلام عالم زاده نوری، حجت الاسلام دسمی، حجت الاسلام صبوحی وحجت الاسلام امینی‌نژاد به صورت مجازی مباحثی را پیرامون قرآن کریم و روش استفاده از این کتاب آسمانی در حل مسائل زندگی بیان کرده و در انتهای مرحله مجازی آزمونی از مباحث برگزار میشود. نفرات برتر مرحله مجازی از استان های مختلف، متناسب با تعداد شرکت کنندگان هر استان، به شرکت در دوره حضوری دعوت می شوند.

همچنین بخوانید:
اصحاب فرهنگ و هنر برای ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند

حجت الاسلام تقی زاده بیان کرد: مرحله حضوری به مدت ۱۳ روز از تاریخ ۵ الی ۱۷ فروردین خواهند بود و مخاطبین از اساتید برتر کشوری به صورت حضوری و فشرده بهره مند خواهند شد. پس از پایان این مرحله و ارزیابی، منتخبین دوره حضوری به عضویت شبکه ملی طلاب قرآنی در خواهند آمد.

وی در مورد مخاطبین دوره مقدماتی تبیان تا تبیین گفت: در گام اول، طلاب برادر از پایه های ۲ تا ۸ مخاطب اصلی این دوره هستند اما سایر طلاب حوزه های علمیه نیز امکان شرکت در مرحله مجازی را دارند. این دوره مخصوص طلاب برادر طراحی شده است و به زودی دوره ای متناسب با طلاب خواهر، توسط سازمان دارالقرآن الکریم طراحی و اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به ادامه این طرح در ماه‌ها و سال‌های آینده گفت: قطعاً تحقق هدف این دوره، نیازمند استمرار و تدریج است و این دوره گام ابتدایی از یک طرح بلند مدت دو تا سه ساله است که با اعضای شبکه طلاب قرآنی کشور پیش برده خواهد شد.

وی در انتها ضمن دعوت از همه طلاب جوان برای شرکت در این دوره تأکید کرد: این دوره در گام اول برای طلاب برادر مشغول به تحصیل در پایه دوم تا هشتم برگزار میشود مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره تا ۱۰ بهمن ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند به سایت سازمان دارالقرآن الکریم به آدرس telavat.ir مراجعه کرده و در این دوره ثبت‌نام کنند.

برچسب‌ها:, , , ,