جوانان و بانوان مهم‌ترین سرمایه در مسیر تمدن‌سازی

جوانان و بانوان مهم‌ترین سرمایه در مسیر تمدن‌سازی
بهمن 12, 1401
17 بازدید

حجت الاسلام غلامی جوانان و بانوان را از مهم‌ترین سرمایه‌ها در تشکیل تمدن اسلامی معرفی کرد و گفت: بانوان در مسئله خانواده و جمعیت و عفاف و حجاب می توانند تهدید دشمنان را خنثی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا غلامی قائم مقام بنیاد هدایت در اختتامیه سومین نشست ملی «آرمان عزیز» که با حضور ۲۲۰ نفر از امامان محله شاخص کشور در مجتمع فرهنگی نور شهر مقدس قم برگزار شد، ضمن تبریک دهه فجر و میلاد با سعادت امیرالمومنین (ع) و روز پدر به آیه شریفه «اذْکُرُوا نِعْمَهَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ أَنْجاکُمْ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ یَسُومُونَکُمْ سُوءَ الْعَذابِ»، گفت: ما باید قدردان نعمت انقلاب و حکومت اسلامی باشیم چراکه این حکومت بر پایه امامت بنا شده و در قیامت نیز از نعمت امامت سوال می‌شود؛ این نظام الهی استبداد ۲۵۰۰ ساله را از بین برد و زمینه را برای تجلی احکام و معارف الهی فراهم شد.

حجت الاسلام غلامی در توصیح ادامه آیه شریفه گفت: «یُذَبِّحُونَ أَبْناءَکُمْ وَ یَسْتَحْیُونَ نِساءَکُمْ» فرعون‌ها و نظامات طاغوتی همواره در صدد از بین بردن جوانان و به انحراف کشاندن زنان بودنده اند؛ از بین بردن جوان با سرگرم کردن به لذت‌های دنیایی امروزه بخشی از تجلی «یُذَبِّحُونَ أَبْناءَکُمْ» در زمان ماست. دشمن تلاش می‌کند تا جوان فعال و پرانرژی ما را که باید در جامعه نقش آفرینی کند، سرگرم لذت‌ها و امور دنیوی کند و نگذارد استعدادهای او شکوفا شود.

وی انقلاب اسلامی را خنثی کننده توطئه‌های دشمنان عنوان کرد و اظهار داشت: با تمام تلاش‌هایی که دشمن داشت، اما همین جوانان با الهام از انقلاب اسلامی و همراهی با مکتب آرمان امام خمینی (ره) رشد کردند و از شهید فهمیده‌ها تا فرماندهان جوان دفاع مقدس در این مسیر تربیت یافتند.

قائم مقام بنیاد هدایت جوانان و بانوان را بزرگترین سرمایه‌های ما در تشکیل تمدن اسلامی دانست و تأکید کرد: دشمن همانطور که برای نابودی جوانان تلاش می‌کند، سعی دارد بانوان را نیز به انحراف بکشاند تا زن نتواند در جایگاه تربیتی خود موفق عمل کند و تمام تلاشش این است این سرمایه‌های تمدنی را از ما بگیرد.

همچنین بخوانید:
اهتمام به قوانین مبتنی بر قرآن و حدیث، نقطه قوت جمهوری اسلامی است

وی ضمن اشاره به ظرفیت بانوان مسجد و محله و نقشی که همسران امامان محله در استفاده از این ظرفیت دارند، به تبیین کارکردهای شریکه الامام پرداخت و گفت: استفاده از ظرفیت بانوان در فعالیت‌های محله با محوریت مسجد و شبکه امامت توسط حلقه اتصال شریکه الامام باعث می‌شود که خیلی از بانوان پای کار بیایند و الان نیز فعالیت‌های فراوانی در این عرصه در حال اتفاق افتادن است.

حجت الاسلام غلامی به نقش بانوان در زمان دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و گفت: استفاده از ظرفیت بانوان در آن مقطع آثار و برکاتی زیادی داشت؛ اینکه بانوان در کنار نقش همسری و مادری بتوانند در چارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی داشته باشد، نیز آثار و برکات فراوانی خواهد داشت. همراهی شریکه الامام با امام محله در مراحل مختلف فعالیت‌های مسجد و محله می‌تواند بسیاری از این ظرفیت‌ها را به میدان بیاورد.

وی ادامه داد: با توجه هشدارهای مکرر رهبر معظم انقلاب، مسئله خانواده و مسئله جمعیت از تهدیدهای جدی نظام است؛ همچنین مسئله عفاف و حجاب نیز در صورتی که به درستی مدیریت نشود تهدید دیگری است. بهترین کسی که می‌تواند در این مسائل کمک کند بانوان مسجد و محله هستند و مهم‌ترین حلقه اتصال شریکه الامام است که می‌تواند نقش آفرینی موفقی در پای کار آوردن بانوان داشته باشد.

برچسب‌ها:, , , , , ,