خاطرات «شیخ القراء؛ ابوالعینین شعیشع» منتشر شد

خاطرات «شیخ القراء؛ ابوالعینین شعیشع» منتشر شد
بهمن 18, 1401
19 بازدید

یکی از موفق ترین و جذّاب‌ترین قالب‌های ترویج محتوای مفید، بیان سرگذشت بزرگان و شخصیت‌هایی است که در زمان خود منشأ اثرات و خدمات ارزنده بوده و آثار اقدامات ایشان در زمان خود محصور نمانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «خاطرات شیخ القراء؛ ابوالعینین شعیشع» از سوی شورای عالی قرآن منتشر شد.مؤلف این کتاب عبدالحفیظ سعد و ترجمه و تحقیق توسط سیدامین میرزایی انجام شده است.

مخاطبان این کتاب قاریان، حافظان و عموم قرآن دوستان هستند که با هدف شناساندن سیره قاریان بزرگ به تازگی منتشر شد.

یکی از موفّق ترین و جذّاب‌ترین قالب‌های ترویج محتوای مفید، بیان سرگذشت بزرگان و شخصیت‌هایی است که در زمان خود منشأ اثرات و خدمات ارزنده بوده و آثار اقدامات ایشان در زمان خود محصور نمانده و آیندگان نیز از شعاع تابناک آنان بهره‌مند می‌شوند.

قرآن کریم از این شیوه و روش راهبردی در جای‌جای سوره‌های مبارک خود استفاده کرده است؛ آنجا که یاد کردی از انبیا عظام علیهم‌السلام و اولیا مؤمن و صالح در طول قرون گذشته می‌فرماید و هدف اصلی از بیان این سرگذشت‌ها را عبرت‌گیری، تفکّر، تذکّر و پندآموزی می‌داند:

فاقصص القصص لعلّهم یتفکّرون (اعراف: ۱۷۶)؛ هذه الحقّ و مو عظه و ذکری للمﺆمنین (هود: ۱۲۰) لقد کان فی قصصهم عبره لاولی الالباب (یوسف: ۱۱۱)

اثر حاضر ترجمه و تحقیقی از زندگانی قاری شهیر فنّان مصری، جناب شیخ مرحوم ابوالعینین شعیشع، در منابع معتبر است، که بعد از کتاب: «زندگانی شیخ مصطفی اسماعیلی در سایه قرآن کریم»، دومین تألیف شورای عالی قرآن در زمینه ارائه بخشی از تاریخ پرافتخار مصر در موضوع «نغمه الهی تلاوت قرآن» است.

همچنین بخوانید:
«شاه حسین بهاری» تاکید داشت مداح باید مخاطب شناس و روانشناس باشد

این مجموعه که توسط نویسنده و پژوهشگر سیدامین میرزایی به ثمر نشسته است، اینک با هدف معرفی قلّه ها و الگوهای برتر در تلاوت قرآن کریم و در راستای ارتقا بخشی به هندسه و منظومه هنر مقدّس تلاوت، به استادان، قاریان و حافظان قرآن کریم تقدیم شد.

برچسب‌ها:, ,