توصیه آیت الله بهجت برای بهبود شرایط مادی و معنوی

توصیه آیت الله بهجت برای بهبود شرایط مادی و معنوی
بهمن 19, 1401
33 بازدید

حجت الاسلام قاضی عسکر توفیق عبادت را نعمت الهی توصیف کرده و گفت:احساس نیاز به خداوند سبب رستگاری انسان می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در جمع نمازگران مسجد جامع حرم مطهر حاضر شده و به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام قاضی عسکر توفیق عبادت را نعمت الهی توصیف کرده و اظهار داشت: بر اساس روایات ائمه معصومین علیهم السلام، هنگامی که فردی مرتکب گناه می‌شود، خداوند لذت مناجات با خداوند را از آن بنده سلب می‌کند و در مقابل، هرچه انسان از گناه دوری کند خداوند عنایتش را به بنده‌اش افزون می‌گرداند.

وی با اشاره به فرازهای نورانی از مناجات شعبانیه حضرت امیرالمؤمنین (ع) افزود: آن حضرت در زیارت شعبانیه از خداوند درخواست دارد آن چنان نورانیت را در قلب او زیاد کند تا به معدن حقیقت برسد البته امثال من نمی‌توانند این حالات و مقامات را درک کنند و فقط برای افرادی که به حقیقت تقوا رسیده اند این امر میسر است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به بیان نورانی امیرمومنان علی (ع) که می‌فرمایند: «من خدایی را که مشاهده نکنم، عبادت نمی‌کنم» تصریح کرد: مولای متقیان آنقدر عظمت خداوند برایش ملموس بود که گویا پروردگار را می‌دید؛ همانگونه که آن حضرت در خطبه متقین می‌فرمایند که اهل تقوا در همین دنیا بهشت و جهنم را مشاهده می‌کنند، که این نشان از مقامات والای روحی و معنوی افراد باتقوا دارد.

همچنین بخوانید:
نوجوان مبتلا به اوتیسم موفق به حفظ قرآن شد

وی دعای ابوحمزه ثمالی را دارای مضامین بسیار نورانی و تأثیرگذار توصیف کرده و با اشاره به برخی از فرازهای آن افزود: عبارات امام سجاد (ع) در این دعا حقیقتاً تکان دهنده است و اوج عبودیت را به خوبی برای انسان ترسیم می‌کند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) ادامه داد: مرحوم آیت الله بهجت (ره) همواره توصیه و رهنمودشان به مراجعین به ویژه نسل جوان برای بهبود شرایط مادی و معنوی، نماز اول وقت و تقویت ارتباط با خداوند بود.

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث در پایان با اشاره به آیه شریفه «یَا أَیُّهَا النَّاسُ أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَی اللَّهِ» خاطر نشان ساخت: انسان همواره نیازمند خداوند تبارک و تعالی است و بر همین اساس باید این احساس نیاز را در خویش تقویت نماید زیرا در این حالت هیچ گاه در مقابل خداوند سرکشی و نافرمانی نخواهد کرد و با وجود سختی‌ها و ناملایمتی ها که چیزی جز امتحان الهی نیست، عاقبت رستگار خواهد شد.

برچسب‌ها:, ,