«طرح بشری» در راستای توانمندی در زمینه روان خوانی قرآن است

«طرح بشری» در راستای توانمندی در زمینه روان خوانی قرآن است
بهمن 20, 1401
46 بازدید

مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی استان تهران به تشریح و توضیح منظومه جشنواره‌های قرآنی تبیین و طرح بشری پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد منیری مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی استان تهران به تشریح و توضیح منظومه جشنواره‌های قرآنی تبیین و طرح بشری پرداخت و گفت: با اشاره به آیه شریفه «وَإِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِیثَاقَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ لَتُبَیِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَلَا تَکْتُمُونَهُ فَنَبَذُوهُ وَرَاءَ ظُهُورِهِمْ وَاشْتَرَوْا بِهِ ثَمَنًا قَلِیلًا فَبِئْسَ مَا یَشْتَرُونَ» (به خاطر میاورید) چون خدا از آنان که کتاب به آنها داده شد پیمان گرفت که حقایق کتاب آسمانی را برای مردم بیان کنید و کتمان نکنید، پس آنها عهد خدا را پشت سر انداخته و آیات الهی را به بهایی اندک فروختند، پس بد معامله‌ای کردند. (آل عمران ۱۸۷)

منیری ادامه داد: رویکرد اصیل و اساسی دفتر تبلیغ و ترویج را استفاده از هنر و رسانه برای تبیین مبانی قرآنی و عترتی عنوان و نقش تمامی دستگاه‌ها و بخش‌های دولتی و مردمی را در این زمینه خطیر و حیاتی دانست.

وی لزوم برگزاری جشنواره‌های هنری و رسانه را مقدمه‌ای برای شکوفایی طرح‌هایی چون بشری دانست و اضافه کرد: طرح بشری که در راستای توانمندی افراد در زمینه روخوانی و روان خوانی است. نیازمند آن است که از طریق جشنواره‌ای چون تبیین مخاطبان خود را به شکل حداکثری جذب نماید و این جشنواره لازمه برگزاری تمامی جشنواره‌های فرهنگی است چرا که رویکرد آن انقلاب اسلامی و درون مایه اش قرآن و عترت می‌باشد.

همچنین بخوانید:
مخاطب انقلاب اسلامی در گام دوم تنها حسینیه‌ها و مراکز اسلامی نیست

در ادامه حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران با عنوان آنکه همه باید تحت قرآن و در خدمت قرآن باشیم همکاری در اجرای طرح‌های قرآنی را وظیفه تمامی دستگاه‌ها دانست.

دومین دوره منظومه جشنواره‌های تبیین که بیان مسائل قرآنی و عترتی با رویکرد انقلابی و ابزار هنر و رسانه می‌باشد در راستای بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت حافظه تاریخی و زنده نگه داشتن حوادث تحولی تاریخ، قرار است در سال جاری برگزار شد.

برچسب‌ها:, , ,