خراسان رضوی رتبه اول مسابقات قرآن کریم در بخش دختران را کسب کرد

خراسان رضوی رتبه اول مسابقات قرآن کریم در بخش دختران را کسب کرد
بهمن 21, 1401
20 بازدید

دزفول- استان‌های خراسان رضوی، مازندران و البرز رتبه‌های اول تا سوم ششمین دوره مسابقات کشوری همخوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی در بخش دختران را کسب کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر آموزش و پرورش دزفول صبح امروز پنجشنبه در آئین اختتامیه ششمین دوره مسابقات کشوری همخوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی در بخش دختران که در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد، اظهار کرد: رتبه نخست ششمین دوره مسابقات کشوری همخوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی مراکز دارالقرآن ادارات آموزش و پرورش کشور در بخش دختران به مرکز امام رضا (ع) اداره آموزش و پرورش ناحیه ۳ مشهد از استان خراسان رضوی با عنوان گروه مصباح الهدی تعلق گرفت.

امیر ظاهر طحان افزود: مرکز محمدحسین طباطبایی اداره آموزش و پرورش بابلسر از استان مازندران با عنوان گروه مشکات به مقام دوم دست یافت؛ همچنین مرکز دارالقرآن حضرت مهدی (عج) اداره ناحیه ۴ کرج از استان البرز با عنوان گروه رکن الهدی مقام سوم این مسابقات را کسب کرد.

وی با بیان اینکه داوران ملی و بین‌المللی این مسابقات را داوری کردند، عنوان کرد: ۱۵۰ دانش‌آموز دختر نخبه قرآنی در قالب ۱۳ گروه از استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، سمنان، فارس، قم، گلستان، یزد، خوزستان (شهر آبادان)، مازندران، خراسان، قزوین و کهگیلویه و بویر احمد از روز سه‌شنبه در اردوگاه شهید رجایی دزفول به رقابت قرآنی پرداختند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول تصریح کرد: این مسابقات با عنوان شهدای منا مزین شده است.

همچنین بخوانید:
احکام مدیران بخش‌های مختلف نمایشگاه بین‌المللی قرآن صادر شد

ظاهرطحان در ادامه یادآور شد: دزفول در دوران دفاع مقدس ۷۶۰ شهید دانش‌آموز و ۷۲ شهید فرهنگی تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

مدیر آموزش و پرورش دزفول از وزارت آموزش و پرورش، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارتخانه، مدیرکل آموزش و پرورش و معاونت پرورشی استان خوزستان که زمینه برگزاری این مسابقات در دزفول را فراهم کردند قدردانی کرد.

ظاهرطحان همچنین ضمن قدردانی از عوامل و حامیان برگزاری این مسابقات به‌ویژه امام جمعه، فرماندار، نماینده مجلس و شورای شهر دزفول، گفت: با وحدت و انسجام مسئولان شهری این مسابقات به بهترین شکل و در بالاترین کیفیت ممکن برگزار شد.

به گزارش مهر، مسابقات همخوانی قرآن و مدیحه‌سرایی مراکز دارالقرآن ادارات آموزش و پرورش کشور در بخش پسران نیز عصر روز جمعه ۱۴ بهمن با حضور پسران از ۱۵ استان کشور در اردوگاه شهید رجایی دزفول برگزار شد که در پایان گروه نجم دارالثقلین امام خمینی (ره) فسا از استان فارس رتبه اول در بخش پسران را کسب کرد. گروه انصار المهدی ناحیه یک استان قم رتبه دوم و گروه‌های اداره آموزش و پرورش بابلسر استان مازندران و آموزش و پرورش شادگان خوزستان نیز به‌طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

برچسب‌ها:, , ,