جشنواره قرآنی رحمت از سوی موسسه جامعه القرآن برگزار شد

جشنواره قرآنی رحمت از سوی موسسه جامعه القرآن برگزار شد
بهمن 22, 1401
21 بازدید

منیر روحی مسئول روابط عمومی موسسه جامعه القرآن از برگزاری نخستین جشنواره قرآنی رحمت ویژه دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی و دوره اول مقطع ابتدایی تحت نظارت جامعه‌القرآن در ایام دهه فجر خبر داد.

منیر روحی مسئول روابط عمومی مؤسسه جامعه‌القرآن در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فعالیت‌های این مؤسسه در دهه فجر گفت: نخستین جشنواره قرآنی رحمت ویژه دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی و دوره اول مقطع ابتدایی تحت نظارت جامعه‌القرآن در ایام دهه فجر در حال برگزاری است و تا فردا ۲۲ بهمن ماه نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: این جشنواره در قالب آزمون و المپیاد قرآنی با حضور قریب به ۲۳۰۰ دانش‌آموز مقطع دور دوم ابتدایی و متوسطه اول و دوم به صورت مکانیزه برگزار شد و به تمام دانش‌آموزان شرکت کننده جایزه و کتاب‌های آموزشی متناسب با سن دانش‌آموزان اعطا شد البته شگفتاته‌ای برای برگزیدگان جشنواره در نظر گرفته شده است.

روح: افزود: این جشنواره در رشته‌های نمایشنامه، قصه‌گویی و بازی کلاسی با همراهی مربی ویژه دوره اول ابتدایی و فراگیری مهارت روخوانی قرآن ویژه مقطع پیش‌دبستانی و براساس کتاب دوجلدی روخوانی و حفظ موضوعی و درقالب ارسال فایل تصویری در DVD از سوی هر مدرسه درحال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره فوق با هدف تربیت عملی و آموزش آداب اسلامی به فرزندان در زندگی روزمره برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره در رشته‌های نمایشنامه، قصه‌گویی و بازی ویژه دوره اول ابتدایی و فراگیری مهارت روخوانی قرآن ویژه مقطع پیش‌دبستانی برپا شده است.

همچنین بخوانید:
 همایش «احیاگر حدیث» برگزار می شود

روحی با اشاره به پیش‌بینی حضور چهار هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در این جشنواره، بیان کرد: این جشنواره از ۱۶ تا ۲۲ بهمن‌ماه طی دو مرحله در حال اجرا است و در مراسمی از برگزیدگان با اعطای هدیه و لوح تقدیر، تجلیل به عمل می‌آید.

مؤسسه جامعه‌القرآن الکریم و اهل‌البیت (ع) از سال ۱۳۸۰ تاکنون امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را با رویکرد قرآنی در ۵۰ مدرسه قرآنی در مقاطع مختلف آموزشی با محوریت استان‌های محروم آغاز کرده است.

یادآور می‌شود، جامعه‌القرآن الکریم و اهل‌البیت (ع) آمادگی برگزاری جشنواره رحمت را با همکاری آموزش و پرورش در تمامی مدارس سراسر کشور دارد. این جشنواره در راستای آموزش غیر حضوری و کاربردی خردسالان و باهدف تربیت عملی دانش‌آموزان در حال برگزاری است.

این مؤسسه دارای حدود ۵۱ مدرسه قرآنی در سراسر کشور است که دانش‌آموزان غیر از فراگیری دروس مصوب آموزش و پرورش تحت نظارت مربیان دوره دیده، برنامه قرآنی خود را دنبال می‌کنند.

پیش بینی می‌شود قریب به ۴ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز مقطع پیش‌دبستانی و دور اول دبستان در جشنواره رحمت حضور پیدا کنند. 《رحمت》، مخفف آموزش روخوانی و روان‌خوانی، حفظ، مفاهیم و تربیت دینی دانش‌آموزان خردسال و نوجوان جامعه‌القرآن است.

برچسب‌ها:, , ,