مخاطب انقلاب اسلامی در گام دوم تنها حسینیه‌ها و مراکز اسلامی نیست

مخاطب انقلاب اسلامی در گام دوم تنها حسینیه‌ها و مراکز اسلامی نیست
بهمن 24, 1401
19 بازدید

حجت‌الاسلام  جهانگیری، مبلغ عرصه بین الملل به تبیین ماموریت انقلاب اسلامی در سطح بین المللی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی محصول اندیشه علوم انسانی با گرایش اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، طی نشستی مطالبات مقام معظم رهبری در آمریکای لاتین با حضور جمعی از فعالین و مبلغین عرصه بین‌الملل در موسسه بین‌المللی حضرت زینب (س) مورد بحث قرار گرفت.

در این مراسم که با حضور یحیی جهانگیری، مبلغ حوزه بین الملل و جمعی از اساتید حوزه علیمه و مبلغین بین الملل در محل موسسه حضرت زینب (س) برگزار شد، در ابتدا حجت‌الاسلام سید محی‌الدین حسینی، مدیر مؤسسه بین‌المللی حضرت زینب ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین به بیان گزارشی از موسسه پرداختند.

وی بیان کرد: پیگیری و تلاش در راستای تحقق منویات رهبری معظم در عرصه بین الملل در رساندن صدای اسلام ناب به مردم جهان و به‌ویژه کشورهای آمریکای لاتین, تولید صدها کلیپ سخنرانی و معرفتی به زبانهای خارجی، تولید بیش از ۳هزار عکس‌نوشت به زبان های فارسی، انگلیسی و اسپانیایی، تولید چندین نماهنگ فاخر، تالیف بیش از ۳۰ مجلد کتاب به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی از جمله فعالیت‌های این موسسه بین المللی است که تماماً به صورت جهادی و با کمک دغدغه‌مندان و خیریناز سراسر کشور انجام شده است.

حسینی افزود: ۴۵ نفر از طلاب دغدغه‌مند و عمدتاً زبان دان و فعال در عرصه بین الملل در قالب ۴ معاونت: آموزش, رسانه, پژوهش و تبیلغ در این موسسه بصورت جهادی مشغول تولید و پخش محتوی تبلیغی می باشند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام جهانگیری، مبلغ عرصه بین الملل به تبیین ماموریت انقلاب اسلامی در سطح بین المللی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی محصول اندیشه علوم انسانی با گرایش اسلامی است. امام راحل این اندیشه را به یک رویداد اجتماعی تبدیل کردند.

وی ادامه داد: اساساً امام راحل معتقد بودند که دین فقط انگاره ذهنی نیست، ولایت فقیه تنها یک دگمای ذهنی نیست که به آن فقط باور داشته باشید بلکه گزاره‌ای است که باید در کف میدان تحقق پیدا کند.

جهانگیری تصریح کرد: دانشگاه باید علاوه بر آموزش وارد حیطه پژوهش هم بشود لذا دانشگاه‌ها را پژوهشی هم کردند. اما از سال ۱۹۸۰ در غرب (که اتفاقاً پیروزی انقلاب اسلامی ایران هم در دهه ۸۰ رخ داد) رسالت سومی را برای دانشگاه تعریف کردند و آن همت گماردن به تحقق ایده‌های پژوهشی دانشگاه می‌باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه باید سهم خود را در توسعه هم ایفا کند همان مطلبی که امام روی آن تاکید داشتند. امام می‌فرمودند حوزه هم باید رسالت خودش را هم در تحقیق و هم در تبلیغ و اقامه آن داشته باشد.

همچنین بخوانید:
چه انسان هایی تا ابد در جهنم ساکن می‌شوند؟

مبلغ عرصه بین الملل گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی شاهد این مهم هستیم که مخاطب انقلاب اسلامی تنها در این برهه تنها حسینیه‌ها و مراکز اسلامی نیستند و اتفاقاً مراکز آکادمیک هم هستند و در ادامه به بیان آماری در این زمینه پرداختند.

جهانگیری در ادامه از زحماتی که در موسسه بین المللی حضرت زینب (س) در راستای تولید محتوایی که منبع و مرجع برخی از دانشگاه‌های مهم دنیا شده تقدیر و تشکر کردند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام محسن صحرایی کاشانی معاونت آموزش موسسه حضرت زینب به بیان گزارشی از فعالیت های این معاونت پرداختند ایشان از اشتغال بیش از سه هزار نفر از طلاب برادر و خواهر در آموزشگاه زبان موسسه به فراگیری زبانهای: انگلیسی _ اسپانیولی_ فرانسوی_پرتغالی و عربی خبر دادند و خاطر نشان کردند کلاسهای زبان موسسه به صورت حضوری و مجازی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

تدوین کتاب آموزش زبان اسپانیایی با چینشی جدید

همچنین به تدوین کتاب آموزش زبان اسپانیایی با چینشی جدید و مناسب ذائقه مخاطب شرقی اشاره کرد و گفت: این کتاب بر پایه مطالب ارائه شده در دو کتب مهم سوئنیا و پریسما در موسسه بین المللی حضرت زینب سلام الله تهیه شده و تدوین جلد یک این کتاب به پایان رسیده است.

اعزام ۱۶ مبلغ در ایام الله دهه فجر

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام فاضل، معاون تبلیغ موسسه از فعالیت‌های تبلیغی و اعزام ۱۶ مبلغ در ایام الله دهه فجر به دو استان کشور جهت تحقق جهاد تبیین خبر دادند.

در پایان این مراسم حجت‌الاسلام عباسی هرازی به بیان مطالبات رهبر معظم انقلاب در آمریکای لاتین پرداختند.

وی با اشاره به دیدارهای متعدد رهبر معظم انقلاب با روسای جمهور کشورهای آمریکای لاتین و با استناد به سخنان رهبر انقلاب در مراسمات مختلف به ۹۹ مطالبه رهبری انقلاب در مورد آمریکای لاتین اشاره کردند و آمریکای لاتین را منطقه‌ای بسیار مستعد جهت فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دانستند.

برچسب‌ها:, , , , ,