ایران به ترویج همزیستی مسالمت آمیز با اهل سنت افتخار می کند

ایران به ترویج همزیستی مسالمت آمیز با اهل سنت افتخار می کند
بهمن 26, 1401
33 بازدید

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی به ترویج همزیستی مسالمت آمیز با پیروان اهل سنت خود افتخار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری در دیدار با آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» نماینده ولی فقیه در استان گلستان، اظهار کرد: جامعه اهل سنت پای انقلاب و آرمان های آن ایستاده اند و و نظام اسلامی هم به همگرایی با آنها اعتقاد راسخی دارد.

حجت الاسلام شهریاری گفت: علی رغم اینکه گفته می شود ایرانی ها در انجام کار جمعی زیاد موفق نیستند؛ ولی همگرایی موجود در بین مسئولان استان گلستان در برگزاری هر چه بهتر این کنفرانس را در هیچ استانی مشاهده نکردم. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه جبهه کفر و الحاد پروژه هایی را در راستای شکست جبهه انقلاب تهیه و تدارک دیده است، تصریح کرد: دشمن با استفاده از اهرم فشار درصدد است تا یک تفرقه و کشمکش در کشور ایجاد کند و برای موفقیت در این راه از هر ابزار و اهرمی استفاده می کند.

وی افزود: دشمن در مواقع سیاسی و انتخابات درصدد ایجاد انشقاق سیاسی بین مردم است و با القای تفکرات سوء در بین جوانان خسارات زیادی به کشور تحمیل می کند. دشمن در اجرای پروژه انشقاق ایران از کشورهای اسلامی، این تصور را بوجود می آورد که ایران به دنبال ایجاد هلال شیعی است تا ایران اسلامی را در جهان منزوی کرده و به حاشیه براند.

همچنین بخوانید:
معرفی فلسطین و مسجدالاقصی در نمایشگاه قرآن

حجت الاسلام شهریاری از برگزاری ۳۶ دوره کنفرانس وحدت اسلامی در تهران خبر داد و گفت: بعد از برگزاری این کنفرانس ها در تهران، برخی افراد از کم اثر و محدود شدن مدعوین به افراد خاص و تکراری اظهار گله کردند. وی ادامه داد: این امر باعث شد تا برای جبران این نقیصه در برگزاری این کنفرانس بین المللی طرحی نو در انداخته شود. خداوند متعال طرح بدیعی را به ما القا کرد و آن برگزاری کنفرانس ها به صورت داخلی و به صورت منطقه ای بود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با یادآوری اینکه نخستین دوره کنفرانس منطقه ای وحدت اسلامی با موفقیت در کردستان برگزار شد، گفت: در این کنفرانس ۵۰۰ نفر از علما و روحانیون داخلی و ۸۰ نفر از اقلیم کردستان عراق دعوت شدند. وی افزود: بعد از برگزاری کنفرانس وحدت در سنندج گفتمان مشترکی شکل گرفت؛ زیرا خیلی از افراد فرصت پیدا کرده بودند سخنرانی کنند و احساس هویتی و همگرایی در آنها تقویت شده بود. با برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس وحدت در کردستان بسیاری از نقشه های شوم دشمنان خنثی شد و اثرات گسترده ای بین علما و روحانیون شیعه و سنی ایجاد کرد.

برچسب‌ها:, , , ,