مشارکت استان‌ها در برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن ضروری است

مشارکت استان‌ها در برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن  ضروری است
بهمن 26, 1401
27 بازدید

رییس دبیرخانه دائمی نمایشگاه های قرآنی سراسر کشورد بر لزوم مشارکت هر چه بیشتر استان ها در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی عزیززاده رییس دبیر خانه دائمی نمایشگاه های قرآنی سراسر کشور در نشست برخط با ۳۱ استان گفت: بدلیل اهمیت برگزاری سی امین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، برنامه های خاصی برای آن پیش بینی کرده ایم.

عزیززاده با قدردانی از حضور مدعوین در این نشست برخط افزود: این نمایشگاه از روز ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ مصادف با هشتم و یا نهم ماه مبارک رمضان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران آغاز و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تلاش ما در این دوره این است که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بخش های بین المللی نمایشگاه قرآن را به طور جدی تقویت کنیم.

رییس دبیرخانه دائمی نمایشگاه های قرآنی سراسر کشور ادامه داد: به همین دلیل جلسات متعددی با رایزنان فرهنگی به صورت برخط و نیز مکاتبات و دعوت هایی صورت گرفته است.

وی بخش بندی نمایشگاه را کاملاً متفات از سال های گذشته عنوان کرد وگفت: بخش های مختلف نمایشگاه با محور اصلی خانواده طراحی شده و قسمت های مختلف آن کاملاً مخاطب محور است.

عزیززاده در ادامه با بیان اینکه بخشی از نمایشگاه برای کودکان و نوجوانان به طور مجزا طراحی شده است، افزود: علاوه بر این بخش، قسمت ویژه ای نیز برای دختران و بانوان با اولویت مخاطب و موضوع در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: بدلیل اینکه روز افتتاحیه مصادف با ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران می باشد، برنامه ویژه ای برای این روز تدارک دیده شده است.

همچنین بخوانید:
فانی فی الله بودن و شهادت‌طلبی دو ویژگی برجسته سردار سلیمانی

رییس دبیرخانه دائمی نمایشگاه های قرآنی سراسر کشور گفت: آن چیزی که ما برای مشارکت هرچه بیشتر استان ها در این رویداد پیش بینی و برآورد کردیم در چهار بخش خلاصه می شود.

عزیززاده اولین بخش را تدارک یک جشنواره ملی برای هر استان با عنوان «آیین های رمضانیه درایران» نام برد و افزود: دراین بخش به آداب و رسوم سفره های افطاری مناطق و نواحی و اقوام مختلف آنها پرداخته می شود که هر استان با ارایه غذاهای سنتی خود به جذابیت نمایشگاه می افزایند.

وی بخش دیگر نمایشگاه را تکریم از مفاخر عنوان کرد و گفت: دراین بخش نیز دستاوردهای بسیار خاص و ویژه استان ها که در زمینه قرآنی انجام داده اند پرداخته و از آنها رونمایی می شود.

عزیززاده تصریح کرد: در این دوره تورهای بازدید از نمایشگاه نیز برای استان ها تدارک دیده شده است.

این نشست بصورت مجازی و برخط با حضور رییس دبیرخانه دائمی نمایشگاه های قرآنی سراسر کشور، مدیر کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن وعترت، جمعی از عوامل اجرایی و دفاتر قرآنی ۳۱ استان برای هماهنگی و برنامه ریزی مشارکت استان ها در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

برچسب‌ها:, , , , ,