حرم مطهر رضوی در سوگ شهادت باب الحوائج (ع) سیاه‌پوش شد

حرم مطهر رضوی در سوگ شهادت باب الحوائج (ع) سیاه‌پوش شد
بهمن 27, 1401
20 بازدید

مشهد ـ همزمان با فرارسیدن ۲۵ ماه رجب، سالروز شهادت حضرت باب الحوائج امام موسی کاظم (ع)، حرم مطهر رضوی در سوگ این امام همام سیاه‌پوش شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه شهادت امام هفتم شیعیان، پدر بزرگوار حضرت ثامن الحجج (ع) و حضرت معصومه (س)، پوش ضریح مطهر و پرچم گنبد طلایی بارگاه ملکوتی رضوی در غم و اندوه شهادت حضرت موسی بن جعفر (ع) به نشانه عزا به رنگ سیاه درآمد و گوشه و کنار این آستان ملکوتی با نصب کتیبه‌ها و پرچم‌های مشکی حال و هوای ماتم و عزا به خود گرفت.

به مناسبت این ایام پر سوز و گداز دو کتیبه بزرگ مناسبتی با مضمون عرض تسلیت شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان امامت به پیشگاه امام عصر (عج)، فرزند بزرگوار ایشان حضرت امام رضا (ع) و همینطور زائران و مجاوران این بارگاه بر بلندای ایوان صحن‌های آزادی و گوهرشاد نصب شده است.

همچنین در کنار نصب کتیبه‌های عزاداری و پرچم‌های مشکی در صحن و سرای حرم رضوی، گرداگرد گلدسته‌ها و نقاره‌خانه حرم مطهر نیز با نصب کتیبه و پارچه مشکی، سیاه‌پوش شده تا فضایی مملو از حزن و اندوه را پیشکش نگاه زائران کند.

شایان ذکر است، دو چایخانه حضرت رضا (ع) در صحن کوثر و باغ رضوان نیز با توزیع چای متبرک در دو شیفت صبح و بعدازظهر آماده پذیرایی از محبان خاندان عصمت و طهارت (ع) هستند که برای شرکت در مراسم‌های عزاداری در این هوای سرد زمستانی به حرم مطهر مشرف می‌شوند.

همچنین بخوانید:
امام حسین(ع) مظهر صبر و گذشت در برابر خطاکاران بودند
برچسب‌ها:, , ,