نشست تبیین برنامه‌های سال ۱۴۰۲ بنیاد دعبل خزاعی درمشهدمقدس

نشست تبیین برنامه‌های سال ۱۴۰۲ بنیاد دعبل خزاعی درمشهدمقدس
اسفند 2, 1401
23 بازدید

نشست تبیین برنامه‌های سال ۱۴۰۲ بنیاد دعبل خزاعی و برنامه‌ریزی برای برگزاری مجمع‌خیرین هیئت با حضور مدیران و نمایندگان‌استانی‌بنیاد، در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تبیین برنامه‌های سال ۱۴۰۲ بنیاد دعبل خزاعی و برنامه‌ریزی برای برگزاری مجمع‌خیرین هیئت با حضور مدیران و نمایندگان‌استانی‌بنیاد، در مشهد مقدس برگزار شد.

در این جلسه هم اندیشی، ضمن ارائه گزارشات و بررسی عملکرد و اقدامات انجام گرفته و تشریح و تبیین برنامه‌های پیش رو، بر اولویت‌ها، راهبردها و اهداف پیش روی بنیاد در سال ۱۴۰۲ در سه کمیسیون تخصصی با حضور نمایندگان و معاونین بنیاد، تاکید و برنامه‌ها مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در روز اول گردهمایی، حجت‌الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی ضمن قدردانی از تحولات و اقدامات صورت گرفته شده در بنیاد ابراز داشت: کار اساسی و مهمی را سازمان تبلیغات اسلامی بواسطه بنیاد دعبل به عهده گرفته است که از اساسی‌ترین مأموریت‌ها و خدمات بشمار می‌رود. فعالیت‌های بنیاد دعبل از اهم کارهای سازمان است.

حریزاوی با اشاره به بیان امام راحل در کتاب کشف الاسرار مبنی بر نیاز ما به اداره تبلیغات اسلام، تفسیر این مطلب در زمانه کنونی را اداره و تدبیر امور مسجد و منبر و هیأت بوسیله نیروهای مردمی دانست.

هیئت کانون جهاد تبیین است

وی با بیان اینکه کارگزاران استانی بنیاد که با رویکرد جهادی و غیر حاکمیتی و با عشق و ارادت به دستگاه با عظمت اهل بیت علیهم السلام مشغول به کار و فعالیت هستند، خدمت بزرگی را به عهده گرفته اند. همین الگو اگر بسط پیدا کند و ما با اتکای به توان و روحیه مردمی در سایر زمینه‌ها جلو برویم، فتوحات بسیاری خواهیم داشت.

وی با اشاره به نزدیکی و هماهنگی این دست فعالیت‌ها با تبلیغ اصیل دین، به دغدغه و سفارش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت تبلیغ چهره به چهره اشاره و نشست و برخاست با مردم و مواجهه‌ی مستقیم با مخاطبان را از اهم وظایف کنونی تک تک دلسوزان انقلاب برشمرد.

همچنین بخوانید:
خدمتگزاران قرآن کریم که در سال ۱۴۰۱ دار فانی را وداع گفتند

قائم مقام سازمان با اشاره به جمله رهبر معظم انقلاب که هیئت کانون جهاد تبیین است، شرح و بسط این موضوع و در صدر نشاندن این فریضه را یادآور شد.

حریزاوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن تاکید بر فراهم نمودن ساز و کارهای قانونی برای حمایت مؤثر از ستایشگران و پیرغلامان اهل بیت علیهم السلام گفت: از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیر رایزنی در این خصوص هستیم.

وی با بیان این نکته که در حمایت از ستایشگران، اصل بر حفظ حرمت و منزلت این صنف است، بر اتخاذ روش‌های درست و روشن در این زمینه تاکید کرد.

همچنین در عصر روز اول نشست حجت‌الاسلام عزت زمانی معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی ضمن حضور در جمع نمایندگان استانی بنیاد و تجلیل از خدمات نمایندگان با اشاره به روایات متعدد اهل بیت علیهم السلام مبنی بر شفاعت محبین سید الشهدا علیه السلام، فعالیت‌های نمایندگان استانی را مصداق خدمت به خادمین و محبان امام حسین علیه السلام برشمرد.

وی همچنین با اشاره به توسعه یافتن دایره‌ی خدمات بنیاد در استان‌ها، ابراز داشت: ما در ابتدای راه خدمت رسانی هستیم و لازم است از ظرفیت استان‌ها در این راستا استفاده و بهره برداری بیشتری شود. همچنین لازم است تبادل ظرفیت‌های بین استانی در دستور کار قرار گیرد.

شایان ذکر است در طول سه روز برگزاری نشست، نمایندگان استانی به همراه معاونان بنیاد دعبل خزاعی در قالب سه کمیسیون خدمات و امور رفاهی، کمیسیون توانمندسازی و تأمین منابع، و کمیسیون مجمع ملی خیرین هیئت، به بحث و تبادل نظر در زمینه‌های مرتبط پرداختند.

برچسب‌ها:, , , ,