ارتقای کیفیت تلاوت در مسابقات بین المللی قرآن مشهود است

ارتقای کیفیت تلاوت در مسابقات بین المللی قرآن مشهود است
اسفند 4, 1401
21 بازدید

معاون آموزش مرکز علوم قرآنی سازمان اوقاف گفت: ارتقای کیفیت تلاوت در مسابقات بین المللی قرآن مشهود است و روزهای آتی برگزیدگان مشخص می‌شود.

محمد مهدی بحرالعلوم معاون آموزش مرکز علوم قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگو با خبرنگار مهر، درخصوص کیفیت تلاوت شرکت کنندگان در سی و نهمین دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار داشت: تلاوت متسابقین تازه آغاز شده و در مرحله مقدماتی شرکت کنندگان که قریب به ۱۵۰ نفر بودند در یک ارزیابی غیر حضوری شرکت کردند و ۵۲ نفر به دوره نهایی راه یافتند. به نظر می‌رسد کیفیت تلاوت نسبت به قبل بهتر باشد و اگر بخواهیم درباره کیفیت تلاوت اظهار نظر کنیم باید صبور باشیم تا طی روزهای آتی برترین‌ها مشخص شود.

وی افزود: حدود ۲ سال به دلیل شیوع کرونا این رویداد بین المللی به صورت حضوری برگزار نشد و امسال شاهد برگزاری حضوری این دوره از مسابقات هستیم که این امر را می‌توان یک گام رو به جلو دانست امید است دیگر شاهد این نوع وقفه‌ها نباشیم و بتوانیم این مسابقات را هر سال برگزار کنیم.

بحرالعلوم بیان داشت: کمیته آموزش برای شرکت کنندگان داخلی و خارجی از ماه‌ها قبل دوره آموزشی غیر حضوری برگزار کرد و سایر کشورها نیز چند هفته می‌شود که در برنامه آموزشی شرکت می‌کنند.

معاون آموزش مرکز علوم قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است در سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آئین نامه مسابقات به زبان‌های مختلف ترجمه و برای شرکت کنندگان و داوران ارسال و تلاش شد کیفیت تلاوت شرکت کنندگان تحت نظر اساتید برجسته ارتقا یابد که امید است نتیجه آن در کیفیت تلاوت مشاهده شود.

همچنین بخوانید:
در مدارس مذهبی هم سازِکار تربیت دین محور کودکان‌مان را نداریم
برچسب‌ها:, , , ,