ثبت‌نام هجدهمین دوره آزمون‌ ارزیابی واعطای مدرک تخصصی به حافظان

ثبت‌نام هجدهمین دوره آزمون‌ ارزیابی واعطای مدرک تخصصی به حافظان
اسفند 5, 1401
25 بازدید

معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم از آغاز ثبت نام هجدهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم خبر داد.

حسین تقی پور معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: ثبت نام هجدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قران کریم از روز سه شنبه ۲ اسفند ماه آغاز و تا روز سه شنبه ۱۶ اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: حافظانی که قصد دارند در رشته های حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم شرکت نمایند، می توانند طی بازه زمانی دو هفته ای تعیین شده جهت انجام فرایند ثبت به بخش طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در پایگاه اطلاع رسانی سازمان دارالقرآن الکریم به نشانی www.telavat.ir مراجعه نمایند.

معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: در هجدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قران کریم تغییراتی در آیین نامه طرح صورت گرفته است که لازم و ضروری است حافظان محترم قرآن کریم این آیین نامه را به دقت مطالعه نمایند.

وی اظهار داشت: در هجدهمین دوره ارزیابی، برای اولین بار ثبت نام از اتباع خارجی صورت می گیرد و اتباع خارجی که قصد شرکت در این آزمون و استفاده از امتیازات مدارک تخصصی را دارند می توانند در این دوره ثبت نام نمایند.

وی همچنین افزود: طلاب علوم دینی اهل سنت نیز می توانند در صورت دارا بودن مدارک رسمی از شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت- که جزئیات آن در ائین نامه مشخص شده، همانند طلاب اهل تشیع- از معافیتهای پیش بینی شده در هر یک از مراحل این آزمون ها بهره مند شوند.

همچنین بخوانید:
هم‌اندیشی ۴۳۰ رئیس شورای هیأت‌های مذهبی کشور برای فاطمیه

تقی پور افزود: ثبت نام این دوره تمدید نخواهد شد و حافظان گرامی لازم است حتماً بر اساس جدول زمانبندی اقدام نمایند. تقی پور گفت: آزمون مرحله اول این دوره نیز روز ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ برگزار می شود.

لازم به ذکر است، طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، مصوبه شماره ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و بر همین اساس، قبول شدگان و دارندگان مدارک تخصصی حفظ می توانند از مزایایی همچون اعطای مدرک همتراز کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، مزایای درجات هنری، امتیازات اداری، استخدامی و اعطای کمک هزینه تحصیلی و مزایای متعدد دیگر برخوردار گردند.

برچسب‌ها:, , ,