بررسی طرح های برنامه های مصوب سال ۱۴۰۱ کمیسیون معاونت قرآن

بررسی طرح های برنامه های مصوب سال ۱۴۰۱ کمیسیون معاونت قرآن
اسفند 6, 1401
38 بازدید

در چهارمین جلسه طرح های تفصیلی، برنامه های مصوب سال ۱۴۰۱ کمیسیون معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از محل اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی مورد بررسی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در چهارمین جلسه طرح های تفصیلی، برنامه های مصوب سال ۱۴۰۱ کمیسیون از محل اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی مورد بررسی قرار گرفتند و چهار برنامه مصوب اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت با اعتبار حدود ۷۸۰ میلیون تومان بررسی و اصلاحات مورد نیاز انجام و به تصویب نهایی رسیدند.

و در ادامه دو برنامه مصوب جهاد دانشگاهی با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان با صورت مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و به تصویب رسیدند. لازم به ذکر است طراحی دوره های تربیت خبرنگار حرفه ای قرآنی در سال ۱۳۹۸ و از محل اعتبارات سال ۱۳۹۷ کمیسیون و صندوق مشارکت انجام شده بودند و امسال اجرای آن دوره ها در دستور کار کمیسیون و جهاد دانشگاهی قرار گرفتند.

یک برنامه مصوب شورای عالی قرآن با موضوع طرح اسوه با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان و با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و به تصویب رسید.

یک برنامه مصوب بنیاد بین المللی کوثر (بانوان قرآنی) با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و با ارائه نظرات و نکات اعضای جلسه و اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.

سه برنامه به صورت فراخوان عمومی برای انتخاب مجری با اعتبار ۱,۷۵۰ میلیون تومان در اختیار دبیرخانه کمیسیون قرار گرفت. ۱۰۰ میلیون تومان برای حمایت از تشکیل اندیشکده تبلیغ و ترویج قرآن و آینده پژوهی این حوزه با همکاری خانه اندیشه ورزان تخصیص یافت. مبلغ یک میلیارد تومان برای تولید فصل دوم انیمیشن قرآنی در اختیار دبیرخانه کمیسیون قرار گرفت که بر اساس مصوبات کارگروه تولید مضامین و گزاره های تبلیغی ترویجی قرآنی هزینه خواهد شد. مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان نیز برای تولید فیلم های کوتاه با موضوعات تبلیغی ترویجی قرآنی در اختیار دبیرخانه گمیسیون قرار گرفت که همانند انیمیشن بر اساس مصوبات کارگروه تولید مضامین و گزاره های تبلیغی ترویجی قرآنی هزینه خواهند شد.

همچنین بخوانید:
حضور حجت‌ الاسلام قمی در جشن مردمی نیمه شعبان

دو برنامه مصوب سازمان دارالقرآن الکریم با اعتبار ۱,۶۰۰ میلیون تومان با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و به تصویب رسید. لازم به ذکر است دوره های ارتقا سطح فعالان قرآنی از محل اعتبارات سال ۱۳۹۷ با مشارکت سازمان طراحی شده بودند و امسال اجرای آن دوره ها در دستور کار کمیسیون قرار گرفتند.

یک برنامه مصوب معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع گفتمان سازی ادبیات قرآنی و هدایت جامعه هنری به ویژه نویسندگان آثار نمایشی به سمت تولید متون نمایشی با مفاهیم قرآنی با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان و مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسید.

و در آخر با توجه به عدم ارائه طرح تفصیلی برنامه های کانون فرهنگی هنری مساجد، مقرر شد این طرح پس از ارائه طرح تفصیلی مورد بررسی کارگروه قرار گیرد. لازم به ذکر است اعتبار این برنامه ۶۰۰ میلیون تومان و با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی خواهد بود.

حاضرین و مدعوین شرکت کننده عضو عبارتنداز: حجت الاسلام سلیمانی (عضو حقیقی کمیسیون)، انجم شعاع (مدیر عامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت)، حسن محمدی (نماینده نهادهای قرآنی وابسته به دفتر مقام معظم رهبری مدظله العالی)، تقی پور (نماینده سازمان دارالقرآن الکریم)، جمالی (نماینده دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی)، حسین سلیمانی (سرپرست دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی)

علاوه بر آن حاضرین شرکت کننده غیر عضو کمیسیون شامل:حجت الاسلام رفیعی و سویزی (نماینده جامعه المصطفی العالمیه)، حسنی و حجت الاسلام و المسلمین مزینانی (نماینده جهاد دانشگاهی)، سجادی (نماینده شورای عالی قرآنی)، خانم خان بابا (بنیاد بین المللی کوثر)

برچسب‌ها:, , , ,