دبیرکل مجمع جهانی تقریب درگذشت رییس مؤسسه البصیره را تسلیت گفت

دبیرکل مجمع جهانی تقریب درگذشت رییس مؤسسه البصیره را تسلیت گفت
اسفند 7, 1401
15 بازدید

حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درگذشت معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار پیامی در گذشت سید ثاقب اکبر معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان و رئیس مؤسسه پژوهشی البصیره را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

إِنّاللّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدها شئ إلی یوم القیامه

با کمال تأسف و تأثر خبر درگذشت دکتر سید ثاقب اکبر معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان و رئیس مؤسسه پژوهشی البصیره را دریافت نمودم.

ایشان یکی از شخصیت‌های اثرگذار و مشهور در بین صاحبان علم و ادب در پاکستان بود که در زمینه‌ی وحدت اسلامی وتقریب مذاهب، علوم دینی وشعرو ادبیات، پژوهش‌های علمی و تحقیقی چشمگیری داشت و آثار ارزشمند فراوانی از خود به‌ یادگار گذاشت.

مرحوم سید ثاقب اکبر، با تلاشی خستگی‌ناپذیردر پی آن بود تا مردم پاکستان را با افکار و اندیشه‌های شخصیت‌های بزرگ و تاثیرگذار عصر حاضراز جمله علامه اقبال لاهوری، حضرت امام خمینی(ره) و شهید مرتضی مطهری به درستی آشنا کند.

اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه جبران‌ناپذیر به علما، نخبگان، اندیشمندان، مردم بزرگ جمهوری اسلامی پاکستان و به‌ویژه شاگردان و علاقمندان آن چهره خستگی‌ناپذیر و خاندان مکرم ایشان، از خداوند سبحان برای روح بلندآن فقید سعیدعلو درجات و هم‌نشینی با پیامبراکرم(ص) و اهل‌بیت طاهرینشان و برای خانواده محترم آن مرحوم صبر و عافیت مسئلت می‌نمایم.

همچنین بخوانید:
چهره های درخشان و برجسته‌ حوزه و هیئت که در ۱۴۰۱ ابدی شدند
برچسب‌ها:, , , ,