شانزدهمین مهرجان ربیع الشهاده در کربلا برگزار شد

شانزدهمین مهرجان ربیع الشهاده در کربلا برگزار شد
اسفند 8, 1401
16 بازدید

شانزدهمین مهرجان ربیع الشهاده در ایام میلاد باسعادت امام حسین، امام سجاد، و قمر بنی هاشم علیهم السلام در کربلای معلی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شانزدهمین مهرجان ربیع الشهاده در ایام میلاد باسعادت امام حسین، امام سجاد، و قمر بنی هاشم علیهم السلام در کربلای معلی برگزار شد.

شانزدهمین همایش علمی مهرجان ربیع الشهاده با حضور علما و صاحب نظران حوزات علمیه نجف و قم و مشهد حجت الاسلام و المسلمین عبدالمهدی کربلایی تولیت عتبه حسینی، سید علی شهرستانی، سیدسامی البدری، دکتر ادریس هانی و جمع کثیری از شخصیت‌های علمی از بیوت مراجع تقلید و مجامع علمی فرهنگی بین المللی و اندیشمندان از جهان اسلام و قاره‌های آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا در سالن اجتماعات خاتم الانبیا (ص) صحن مقدس ابا عبدالله الحسین علیه السلام برگزار شد.

آیت الله فاضل لنکرانی حسب دعوت حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالمهدی کربلایی تولیت عتبه حسینی در این مراسم باشکوه معنوی حضور یافت و با سخنانی به دیدگاه علمی جدید خود در تبیین معنای عبارت مشهور «قتیل العبرات» که در احادیث متعدد نسبت به امام حسین علیه السلام ذکر گردیده ارائه کرد.

وی با نقد تفسیرهای چهارگانه‌ای که تاکنون توسط علمای بزرگوار نسبت به این عبارت و معنای احادیث صورت گرفته، اظهار داشت: از مجموع روایات و قرائن موجود در آنها، استفاده می‌شود این عبارت بیان یک مقام الهی مختص به امام حسین علیه السلام است و خداوند متعال اشک بر آن حضرت را علامت ایمان کامل به خود قرار داده است.

همچنین بخوانید:
بهره مندی یازده هزار فعال قرآنی از خدمات صندوق اعتباری هنر

این مدرس درس خارج گفت: بنابراین معنای مشهور بر اینکه امام حسین علیه السلام کشته شد تا مؤمنین بر او تا قیامت گریه کنند صحیح نمی‌باشد بلکه اشک بر امام حسین علیه السلام علامت ایمان است.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,