جذابیت های ایران و مسابقات بین المللی قرآن از نگاه شرکت کنندگان

جذابیت های ایران و مسابقات بین المللی قرآن از نگاه شرکت کنندگان
اسفند 8, 1401
42 بازدید

سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در حالی به کار خود پایان داد که برخی از شرکت کننده ها برای نخستین بار در کشور ایران حضور پیدا می کردند.

خبرگزاری مهر -گروه دین و اندیشه- سمانه نوری زاده قصری: سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از ۲۹ بهمن ماه الی سوم اسفند ماه در حالی در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد که شاهد رقابت‌های ۵۲ شرکت کننده از ۳۳ کشور جهان اسلام بودیم.

در این دوره، رقابت‌ها با حضور شرکت کنندگانی از کشورهای الجزایر، مصر، لیبی، آمریکا، کانادا، دانمارک، قرقیزستان، لبنان، سوریه، عراق، کویت، بحرین، کنیا، بنگلادش و دیگر کشورهای جهان اسلام رقم خورد.

سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در دو بخش آقایان و بانوان در سه رشته قرائت تحقیق، ترتیل و حفظ کل برگزار شد که برای نخستین بار رشته ترتیل در بخش بانوان برپا می‌شد. برای همین امر بانوانی از کشورهای جهان اسلام برای نخستین بار به ایران آمده و به رقابت پرداختند.

جذابیت های ایران و مسابقات بین المللی قرآن از نگاه شرکت کنندگان

امسال بعد از گذشت سال‌ها مسابقات بین المللی قرآنی مجدد در سالن اجلاس سران برگزار شد. قبل از زمان شیوع کرونا مسابقات در مصلی تهران و با زحمات بسیار زیادی اجرا می‌شد اما امسال این رویداد به سالن اجلاس رفت تا شاهد برپایی یک دوره با سطح و کیفیت بالا باشد.

سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در حالی به کار خود پایان داد که برخی از شرکت کننده ها برای نخستین بار در کشور ایران حضور پیدا می‌کردند. در این بین ترتیل خوان کنیایی از زیبایی‌های کشورمان ایران برای خبرنگاران می‌گفت و برای آنها پس زمینه گوشی اش که تصویری از کوه‌های ایران بود به نمایش گذاشت.

همچنین بخوانید:
اندوه مثبت چیست؟ / خطابی که خداوند به ما گنهکاران دارد

در این دوره کیفیت حضور مردم به عنوان مخاطب متفاوت با سالهای قبل بود. در این بین خانواده‌هایی بودند که با حضور خود معنای دیگری از فعالیت‌های قرآنی و سبک زندگی قرآنی را نشان دادند.

داوری این دوره از مسابقات نیز بر عهده داوران ایرانی و خارجی حاضر در مسابقات بود. در این دوره داوران بر کیفیت پایین شرکت کنندگان نقدهایی را وارد می‌دانستند و قاریان دیگر کشورها را قاریان درجه چندم نامیدند.

در ویدئوی زیر می‌توانید بخشی از فرآیند چگونگی سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن را مشاهده کنید:

برچسب‌ها:, , , , , ,