«محمدحسن حسن‌زاده» رتبه نخست مسابقات قرآن قطر را کسب کرد

«محمدحسن حسن‌زاده» رتبه نخست مسابقات قرآن قطر را کسب کرد
اسفند 8, 1401
43 بازدید

قاری ممتاز اهل یزد رتبه اول ششمین دوره مسابقات بین‌المللی آزاد کشور قطر را کسب کرد. در این مسابقات نمایندگان عراق و مصر دوم و سوم شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن حسن‌زاده قاری جمهوری اسلامی ایران در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن قطر موسوم به مسابقات «کتارا» که به صورت آزاد و اعلام فراخوان عمومی برگزار می‌شود،مقام نخست را کسب کرد.

این مسابقات با شعار «قرآن را با صوت خود زینت دهید» و با نظارت وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر برگزار شده بود.

محمدحسن حسن‌زاده، چهره شناخته شده عرصه قرائت در این مسابقات حضور یافت و در پایان، بالاتر از قاریان کشورهای عراق و مصر رتبه نخست را کسب کرد و شب گذشته ششم اسفندماه وارد کشور شد.

مسابقات قرآن کشور قطر به صورت سالانه برگزار می‌شود و امسال ششمین دوره این مسابقات بود که به صورت ضبط مسابقات و پخش از شبکه‌های مختلف تلویزیون کشور قطر در ماه مبارک رمضان، برگزار شد.

«محمدحسن حسن‌زاده» رتبه نخست مسابقات قرآن قطر را کسب کرد

اسامه کربلایی از کشور عراق رتبه دوم را کسب کرد. این شرکت‌کننده رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن کشور مالزی و رتبه دوم مسابقات قرآن سازمان اوقاف ایران را نیز در کارنامه دارد. همچنین رتبه سوم به شیخ عبدالرزاق شحاوی از کشور مصر رسید.

محمدحسن حسن‌زاده جزء قاریان منتخب و مدرسان شورای عالی قرآن و دارنده مدرک درجه سه شورای عالی قرآن و مدرس درجه دو تنغیم است.

همچنین بخوانید:
حضور مبلغان و قرآن پژوهان بورکینافاسویی در جامعه القرآن
برچسب‌ها:, , , , ,