ایجاد شورای راهبردی با برگزاری انتخابات درونی موکب های اربعین

ایجاد شورای راهبردی با برگزاری انتخابات درونی موکب های اربعین
اسفند 9, 1401
34 بازدید

قائم مقام ستاد توسعه و بازسازی عتبات از تقویت ساختار اربعین خبر داد و گفت:قرارگاهی پیش‌بینی شده تا بتوانیم موضوع اربعین را بررسی و مشکلات را برطرف کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، قائم مقام ستاد توسعه و بازسازی عتبات در نخستین همایش مدیران موکب‌های حسینی ویژه بانوان با تبریک میلاد امام سجاد علیه‌السلام، اظهار داشت: موضوع اربعین یک مدیریت زیر نظر یک معاونت بوده است. اما آنچه باید به آن توجه کرد، وجود مرزبندی بین ایران و عراق است.

وی با بیان اینکه هماهنگی با طرف عراقی در حوزه اربعین هم‌ مشکلاتی دارد، افزود: همین اربعین امسال هماهنگ شده بود که زودتر موکب‌های اربعینی وسایل و تجهیزات را منتقل کنند که با حواشی که صدر در عراق ایجاد کرد، مرز بسته شد و نتوانستیم این اقدام را اجرایی کنیم و به همین دلیل مشکلاتی در زمینه ارسال تجهیزات موکب‌ها داشتیم.

نامجو با اشاره به اینکه ما در حال تقویت ساختار اربعین هستیم، تصریح کرد: قرارگاهی پیش‌بینی شده تا بتوانیم موضوع اربعین را بررسی و مشکلات را برطرف کنیم. برای این منظور هم باید در طول سال فعالیت‌هایی صورت گیرد، نه اینکه مثلاً یکی دو ماه قبل از اربعین اقداماتی اجرایی شود.

قائم مقام ستاد توسعه و بازسازی عتبات با بیان اینکه موکب‌های اربعینی باید درباره فعالیت‌های اقدامی در ایام اربعین به درستی تصمیم‌گیری کنند، خاطر نشان کرد: در نظر داریم که انتخاباتی را از درون موکب‌ها برگزار و شورای راهبردی ایجاد کنیم که ۲۴ اسفندماه در جلسه‌ای هفت نفر را به عنوان شورای راهبردی موکب‌ها انتخاب می‌کنیم.

همچنین بخوانید:
خیرخواهی و محبت به دیگران از آثار ارزشمند سیره اجتماعی حضرت امیر

وی با اشاره به لزوم هویت حقوقی برای موکب‌های اربعین، خاطر نشان کرد: در جلسه‌ای که در وزارت کشور برگزار شد، به این موضوع اشاره کردیم ‌قرار شد تا برای رفع مشکلات مالی و حقوقی برنامه‌ریزی شود وهویتی همچون NJOها به موکب‌ها بدهیم.

نامجو با بیان اینکه هر ستاد استانی موظف است تا مسؤول اربعین را مشخص کند، گفت: با این اقدام مشکلات در حوزه اربعین کاهش یافته و مطالبات بهتر پیگیری می‌شود.

در ادامه نیز غلامرضا کرمی، معاون پژوهش ستاد بازسازی وتوسعه عتبات با اشاره به اهمیت حضور رابط پژوهش و مستندساز در موکب‌ها خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مهم در اربعین مستندسازی است که باید در این زمینه نیز برای اربعین آینده برنامه‌ریزی کرد.

همچنین در این جلسه بانوان موکبدار درباره مشکلات و دغدغه‌های مختلف در ایام اربعین موضوعاتی را مطرح کردند و قرار شد تا مسؤولان ستاد توسعه و بازسازی عتبات آن‌ها را پیگیری کنند.

برچسب‌ها:, , , , , , ,