دومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی برگزار می شود

دومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی برگزار می شود
اسفند 9, 1401
47 بازدید

دومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی سخنرانی احمد وحیدی وزیر کشور، آیت الله محسن اراکی و حجت الاسلام متوسل ۹ اسفند برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی به میزبانی استان سیستان و بلوچستان در ۹ اسفند برگزار می شود.

این همایش در دو نوبت صبح و عصر و با حضور میهمانان کشوری و لشکری و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی برگزار می شود که برگزاری میزگرد تخصصی مهدویت از ویژه برنامه های نوبت عصر است.

سخنرانی احمد وحیدی وزیر کشور، حضرت آیت الله محسن اراکی و حجت الاسلام متوسل مدیر عامل بنیاد از دیگر برنامه های این اجلاس است.

فراخوان مقاله دومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی با هفت عنوان منتشر شد که تا ۱۲ بهمن ماه فرصت ارسال آثار فراهم بود.

این همایش در محورهای نقش اندیشه و باورمهدوی در همبستگی ملی و وحدت مسلمین، زمینه ها و بسترهای مهدوی انقلاب اسلامی، نقش و جایگاه مهدویت در تحقق تمدن اسلامی(رویکرد بیانیه گام دوم)، تبیین نظرات امام خمینی(ره) و امام خامنه ای در زمینه انقلاب اسلامی و مهدویت، جایگاه مهدویت در تداوم و تعالی انقلاب اسلامی، مهدویت نرم افزار مقابله با کفر و استکبار جهانی و تاثیر مهدویت در پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد. ۱۴۸ مقاله به دبیرخانه اجلاس ارسال شد که چکیده آن‌ها چاپ شده است. از این مقالات، تعداد ۳۸ مقاله در مقطع دکترا و سطح ۴ حوزه، ۸۱ مقاله در مقطع کارشناسی ارشد و سطح ۳ حوزه و ۲۹ مقاله در مقاطع پایین‌تر از کارشناسی ارشد قرار دارند.

همچنین بخوانید:
دوری از تفرقه از مهم‌ترین عوامل پیروزی برای نجات فلسطین است

همچنین، ۵۰ مقاله مربوط به بانوان و ۴۵ مقاله نیز مربوط به اهل سنت است.

برچسب‌ها:, , , , ,