فرقی بین نماینده ایران و نماینده خارجی در مسابقات قرآن نبود

فرقی بین نماینده ایران و نماینده خارجی در مسابقات قرآن نبود
اسفند 10, 1401
27 بازدید

نفر نخست رشته حفظ سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن گفت: این دوره مسابقات قرآن کم نقص، متعادل و به عدالت نزدیک بود در این دوره از مسابقات فرقی بین نماینده ایران و نماینده خارجی نبود.

سینا طباخی برگزیده رشته حفظ در سی و نهمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن گفت: امسال نماینده جمهوری اسلامی ایران در سی و نهمین دوره مسابقات بودم به هدفی که مد نظر داشتم رسیدم و بسیار از اجرای خودم رضایت دارم.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته در مسابقات بین المللی قرآن کرواسی رتبه نخست را بدست آورده است ادامه داد: هدفم رتبه و مقام آوردن در مسابقات بین المللی کشور خودمان بود که به آن دست پیدا کردم.

طباخی با بیان سطح مسابقات بین المللی قرآن گفت: سطح مسابقات بین المللی قرآن از سطح بالایی برخوردار بود به ویژه در رشته حفظ کل که همه شرکت کنندگان بسیار عالی تلاوت می‌کردند. به لحاظ حسن حفظ و حسن قرائت تلاوت‌های فاخری را انجام دادند و شاید نمره‌های اختلافی ما با هم تنها چند صدم بوده است.

نفر نخست رشته حفظ سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ادامه داد: سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کم نقص، متعادل و به عدالت نزدیک بود و بالاترین مسابقات جهان به لحاظ فنی و تخصصی را داراست ودر آن عدالت به نحوی برای همه برقرار است. در این دوره از مسابقات فرقی بین نماینده ایران و نماینده خارجی نبود و امیدوارم در سالهای بعد پر شورتر و پرانگیزه‌تر از کشورهای جهان اسلام حضور پیدا کنند.

همچنین بخوانید:
۷ مراسم محوری در استان سمنان برگزار می‌شود/ احیای شب نیمه شعبان

او در خصوص سابقه فعالیت‌های قرآنی اش گفت: از نه سالگی شروع به حفظ قرآن کردم در طی دو سال حفظ کل را تمام کردم. نزدیک به ده سال در مسابقات شرکت می‌کنم و در حال حاضر رتبه اول مسابقات کرواسی و رتبه نخست مسابقات کشوری سازمان اوقاف و نماینده جمهوری اسلامیدر سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن را در پرونده فعالیت‌های قرآنی خود دارم.

در ادامه فیلمی از این مصاحبه مشاهده می‌کنید:

برچسب‌ها:, , , ,