وظایف ما پاسخگویی به نیازهای دینی، فرهنگی و اجتماعی است

وظایف ما پاسخگویی به نیازهای دینی، فرهنگی و اجتماعی است
اسفند 11, 1401
27 بازدید

مدیر دفتر خواهران حوزه علمیه خراسان با حضور در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در قم با مدیر این نهاد حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، راضیه هاشمی، مدیر دفتر خواهران حوزه علمیه خراسان ضمن حضور در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در قم با حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با بیان این که امروزه حوزه به مأمنی برای همه تبدیل شده و افراد بسیاری به سمت حوزه می‌آیند، اظهار داشت: وظایف ما پاسخگویی به نیازهای دینی، فرهنگی و اجتماعی است و در این زمینه باید تمام تلاش خود را داشته باشیم تا مهجور واقع نشویم.

مدیر دفتر خواهران حوزه علمیه خراسان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مدارس علمیه خواهران خراسان، افزود: در عرصه فعالیت‌ها و برنامه‌ها استفاده از تجربیات حوزه‌های علمیه خواهران راهگشا است و آماده‌ایم از این تجربیات در امور آموزشی به صورت خاص و در دیگر موارد به صورت عام بهره ببریم تا بتوانیم منویات رهبر معظم انقلاب را محقق سازیم.

هاشمی همچنین انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری بین دفتر خواهران حوزه خراسان و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران جهت انتقال تجربیات و شناخت ظرفیت‌ها را بسیار مهم و مطلوب دانست.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین فاضل با بیان این که مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران بیش از ربع قرن است که فعالیت سازمانی خود را آغاز کرده و با قریب به ۵۰۰ واحد آموزشی سطح ۲، ۳ و ۴ در ۲۸ استان کشور فعالیت دارد، گفت: نتیجه این فعالیت تربیت قریب به ۱۲۰ هزار طلبه در حال تحصیل و فارغ‌التحصیل است.

همچنین بخوانید:
مداحی حاج محمود کریمی در محضر رهبر معظم انقلاب

وی ارتباط همسو و مؤثر بین دفتر خواهران حوزه خراسان و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: هر چه ارتباط و هماهنگی در انجام فعالیت‌ها بهتر باشد موجب رضایت بیشتر حضرت ولی عصر (عج) خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین فاضل ادامه داد: آماده همکاری و همراهی با حوزه علمیه خواهران خراسان هستیم و امیدواریم بتوانیم در این همکاری تجربیات و ظرفیت‌های طرفین را بهتر بشناسیم؛ گرچه این ارتباط برقرار بوده ولی لازم است تقویت و گسترده‌تر شود.

وی با بیان این که ما می‌توانیم با حفظ تمامیت و استقلال ۲ دستگاه کارهای مشترک بسیاری را انجام دهیم، افزود: در راستای اعتلای حوزه خراسان هر گونه همکاری را خواهیم داشت و از تجربیات حوزه خراسان نیز جهت اعتلا و بهبود برنامه‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استفاده می‌کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران تأکید کرد: با گفت‌وگو و تعامل می‌توانیم به نقاط مشترک و نتیجه بخش برسیم و امیدواریم با حرکت نو و جدید فارغ از هر گونه بروکراسی و کاغذبازی بتوانیم حوزه‌های علمیه را که در صدد اعتلای کلمه‌الله هستند، برسانیم.

در این دیدار همچنین حجت الاسلام والمسلمین قمر زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به آمادگی این مرکز جهت بهره‌مندی از تجربیات حوزه خراسان، بیان داشت: ارتباط در گردش و برنامه‌ریزی شده جهت استفاده بهتر و بیشتر از تجربیات و شناخت ظرفیت‌ها امری ضروری است.

برچسب‌ها:, ,