دومین دوره مهرواره هوای نو به نقش مؤثر بانوان در هیئات می‌پردازد

دومین دوره مهرواره هوای نو به نقش مؤثر بانوان در هیئات می‌پردازد
اسفند 14, 1401
23 بازدید

حجت‌الالسلام مجید باباخانی گفت: از آنجا که بانوان بخش محوری و اساسی در هیأت‌ها دارند لذا مهرواره هوای نو در این دوره قصد دارد به این موضوع به‌طور تخصصی بپردازد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست مشورتی مهرواره هوای نو، مهرواره برگزیدگان سال هیأت و تشکل‌های دینی با حضور حجت‌الاسلام باباخانی، رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر ارشاد و دبیر ستاد جمعیت، مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهردار تهران، فائزه عظیم زاده عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع)، عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، و بانوان پژوهشگر برجسته حوزه بانوان برگزار شد. در این نشست در مورد نقش مؤثر بانوان در دومین دوره مهرواره هوای نو بحث و گفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی در ابتدای جلسه ضمن معرفی اجمالی سازمان هیأت و تشکل‌های دینی و گزارشی از فعالیت‌های آن افزود: در سازمان تبلیغات اسلامی با ایجاد اداره کل امور بانوان توسط حجت‌الاسلام قمی، تلاش‌های ثمربخشی در حوزه بانوان انجام شد همچنین از آنجا که بانوان بخش محوری و اساسی در هیأت‌ها دارند لذا مهرواره هوای نو در این دوره قصد دارد به این موضوع به‌طور تخصصی بپردازد.

در ادامه این نشست وحید ملتجی دبیر مهرواره هوای نو ضمن ارائه توضیحاتی از دوره اول این مهرواره افزود: مهرواره هوای نو در دور دوم، دو رویکرد «ارتقا فعالیت هیئات مذهبی برای عموم مردم» و «تغییر نگرش مردم نسبت به عملکرد هیئات» را دنبال می‌کند، «ارتقاء فعالیت هیئات مذهبی برای عموم مردم» بدین معنا است که مخاطب هیئات مذهبی یک بخش خاص از جامعه نباشد و از تمام ظرفیت جامعه برای حل مسائل و تعالی فرهنگ جامعه استفاده کرد. همچنین اشتباهات رسانه‌ها در بازنمایی هیئات مذهبی و برخی از فعالیت‌های آن، نگاهی در جامعه به‌وجود آورده است که هیأت را فقط متخصص انجام مراسم دینی می‌دانند درحالیکه هیئات مذهبی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی فعالیت مستمر دارند.

همچنین بخوانید:
۴۵ موسسه قرآنی در فضای نمایشگاه بین المللی قرآن حضور دارند

ملتجی ادامه داد: محور اصلی برگزاری دومین دوره‌ی مهرواره هوای نو، پرداختن به نقش مؤثر بانوان در هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی است.

در ادامه این نشست درمورد «آسیب نرساندن به وجه مردمی هیئات مذهبی، آموزش و ایجاد انگیزه برای مخاطبان، مقابله با آسیب‌ها و بدعت‌ها، وظیفه روشنگری مهرواره برای رفع آسیب‌ها، هدایت هیئات ویژه بانوان و جوانان برای ایجاد نظام حل مسائل و دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه، نقش آفرینی بانوان در هیئات مذهبی، استفاده از نکات موجود در بیانیه گام دوم انقلاب، جهاد تبیین و بانوان، نقش بانوان در تربیت نسل آینده» بحث و گفتگو شد.

یادآور می‌شود دومین دوره مهرواره هوای نو با هدف اصلی شناسایی و معرفی برگزیدگان سال هیأت و تشکل‌های دینی جمهوری اسلامی ایران که مقدمات اجرایی آن در حال انجام است، محوریت فعالیت خود را در این دوره موضوع بانوان و نقش پررنگ آنها در هیأت‌ها قرار داده است.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,